Jesteś tutaj

Medalowy weekend dla suskiej lekkoatletyki

W dniach 29-31 sierpnia 2024 roku w Spale odbyły się Centralne Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

Trzy zawodniczki z Sekcji LA CSiR Susz, podopieczne trenera Andrzeja Szyslera zasiliły reprezentacje naszego województwa w tych zawodach. W wielu rozgrywanych dyscyplinach sportowych na tych Igrzyskach, zawodniczki z Susza wystartowały w swojej dyscypline jaką jest lekkoatletyka: Emilia Kaca (U18) zdobyła srebrny medal w biegu na 2000 m z przeszkodami, Martyna Górnik (U16) w biegu na 80 m ppł zajęła piąte miejsce, także Zuzanna Siecińska w biegu na 300 m ppł uplasowała sie na piątym miejscu (dla Zuzi i Martyny były to jednocześnie Mistrzostwa Polski U16 LZS).

Natomiast w niedzielę 1 września 2024 roku w Olsztynie na stadionie lekkoatletycznym UWM AZS  podczas Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego wystartowały dwie zawodniczki z suskiej Sekcji LA CSiR: Martyna Górnik U16 i Zuzanna Siecińska U16.

Martyna wystartowała na 80 m ppł i zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Jednocześnie w tym samym czasie mierzyła się z drugą konkurencją - skokiem w dal, gdzie ponownie zajęła pierwsze miejsce dopisując na swoje konto drugie złoto.

Wracając do samego biegu: Martyna musiała zmierzyć się z torem dwukrotnie w krótkim odstępie czasu. Wszystko przez powtórzenie startu spowodowane nieregulaminowym rozstawem płotków.

W pierwszej próbie zawodniczka mimo upadku ukończyła bieg na trzecim miejscu. Wydarzenie te nie przeszkodziło jej w drugim podejściu gdzie, udowadniając swoją formę, Martyna wygrała bieg.

Trzeci złoty medal na tych zawodach zdobyła Zuzanna Siecińska (U16) w biegu na 300 m ppł.

Należy wspomnieć, że  Zuzanna jeszcze w sobotę startował na  MP LZS w Spale i wróciła z nowym rekordem życiowym na tym dystansie.

Sporządził: Andrzej Szysler