Jesteś tutaj

Kolejne sportowe sukcesy!

Ostatnie dni minęły pod znakiem sportowych sukcesów Suskich Sportowców.

Po wyczerpujących trzech startach na Mistrzostwach Polski PZKB w ciągu m-ca, Bartosz Stańczyk wywalczył podium i został V-ce Mistrzem Polski K1 zdobywając nowe doświadczenie. Zawodnik przygotowuje się i reprezentuje aktualnie Fight Klub Mrągowo.

UKS TRS poinformował o kolejnym sukcesie. Startując w 8 Półmaratonie Grudziądz-Rulewo śladami Bronka Malinowskiego, z czasem 1:16:48 III miejsce zajął Paweł Mazur.

3 maja w Olsztynie, podczas Otwarcia sezonu WMZLA wystartowała Kinga Barica, zawodniczka Sekcji Lekkoatletycznej prowadzonej pod pieczą Trenera Andrzeja Szyslera. Kinga pobiegła na 100 i 300 m. W biegu na 100m przy przeciwnym wietrze -1,2 m/s uzyskała świetny wynik 13,58 s. PB, zajmując 6 m-ce OPEN, w kat. U16 2 m-ce., na 56 startujących zawodniczek.
W biegu na 300m z czasem 46,48 s. / najlepszy Kingi wynik na stadionie otwartym/ zajęła 13 m-ce OPEN, a w kat. U16 9 m-ce, na 21 startujących zawodniczek.
W obu startach, Kinga uzyskała IV normę wynikową PZLA.

Otwarcie sezonu w Działdowie zakończyło się dla suskiej lekkoatletyki sukcesami i życiówkami. Na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Górnik U14 zajmując pierwsze miejsce w skoku w dal - strefa, z wynikiem 4,77m ustanawiając rekord życiowy /29 startujących/.W biegu na 60m Martyna zajęła 2 miejsce z rekordem życiowy 8,72 s.,/49 startujących/, Paulina Skrzyniarz w kat. Open zajęła 3 miejsce w biegu finałowym na 100m z wynikiem 13,63 s, wiatr -1,4 m/s/ Paulina uzyskała IV normę Klasyfikacyjna PZLA (czas w eliminacjach 13,75 s., wiatr -1,0 m /s. /18 startujących/, a w swoim debiucie w biegu na 400m zajęła 3 miejsce z wynikiem 64,79 s. /6startujace/. Zuzanna Siecinska U14 zajęła 5 miejsce w na 300 m ustanawiając życiówkę 47,10 s. Zuzia uzyskała V normę Klasyfikacyjna PZLA /35 startujących /, a w biegu na 60 m zajęła 6 miejsce z rekordem życiowym 8,89 s. Na 300 m pobiegła także Kochalska Julia U14 wynik 53,10 s, a na 60 m uzyskała życiówkę 9,41s. Zuzia Kochalska U14 ustanowiła życiówkę na 60 m 9,84 s. Alicja Iwanow U14 na 60 m życiówka 9,43 s.

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich Zawodników i Trenerów! Życzymy kolejnych sukcesów!