Jesteś tutaj

Święto Niepodległości w SP Lubnowy

W tym roku w lubnowskiej Szkole Podstawowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości każda klasa miała za zadanie pokazanie swej patriotycznej postawy poprzez ubiór, symbole narodowe oraz recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. A potem był konkurs.

Prezentacje uczniów były oceniane przez przewodniczącą Rady Rodziców Gabrielę Czeszejko i sołtys Lubnowych Martę Krajewską. Występy klas poprzedził krótki rys historyczny święta, przygotowany przez uczniów klasy siódmej.

Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale. W szkole czuło się podniosłą atmosferę, wokół dominowała biel i czerwień, każda klasa jak najszczerzej pragnęła wyrazić swój patriotyzm, pokazać, że kocha swój kraj – Polskę.  

Za najciekawsze prezentacje w kategorii klas I-III uznano występy klasy pierwszej i klasy trzeciej. Wśród klas IV-VII szczególne  uznanie zdobyły prezentacje klasy czwartej i klasy piątej. Wyróżnione klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz bony wartościowe z przeznaczeniem na wspólną formę wypoczynku