Jesteś tutaj

Żeglarski weekend

Suska załoga w składzie: Piotr, Konrad i Paweł Bokotowie, zwyciężyła w kategorii Open regat "O Żeglarski Puchar Iławy” w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, które w sobotę i niedzielę odbywały się na wodach Jezioraka. Bokotowie byli jedną z 43 załóg, uczestniczących w iławskich regatach.

Pucharu Polski Jachtów Kabinowych to popularna wśród żeglarskiej braci i bardzo prestiżowa impreza. Tegoroczny cykl regat został rozegrany już po raz 22. i jest najstarszy w Polsce. Stanowiący jego część „Żeglarski Puchar Iławy” jest młodszy zaledwie o rok. PPJK w Iławie reprezentuję zawsze wysoki poziom organizacyjny i sportowy. W imprezie, kilkukrotnie wyróżnionej przez czasopisma żeglarskie tytułem "Regaty Roku w Polsce", udział często biorą aktualni  i byli mistrzowie świata oraz Europy.

W tegorocznych zawodach wzięły udział 43 załogi, które rywalizowały nie tylko w tradycyjnych klasach T1, T2 i T3, ale także w klasie Open, która ponownie po wielu latach powróciła do iławskich eliminacji PPJK. Cieszymy się z jej powrotu, bo pierwsze miejsce wśród 14 załóg, które wystartowały w otwartej klasie, zajęła suska ekipa w składzie: Piotr, Konrad i Paweł Bokotowie. Gratulujemy!


Gmina Susz od lat wspiera organizację iławskich regat. Nie inaczej był również w tym roku. Nasz samorząd podczas oficjalnego otwarcia zawodów, które tradycyjnie odbyło się w ośrodku „Pod Omegą” w Iławie, reprezentował burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.


Fot. główne - Gazeta Iławska.