Jesteś tutaj

Będzie gdzie parkować w Bałoszycach

Kończy się budowa parkingu z zatoka autobusową w miejscowości Bałoszyce. W przyszłym tygodniu planowany jest odbiór techniczny tej inwestycji.

Efektem prac prowadzonych w Bałoszycach, przy głównej drodze w kierunku Kisielic, naprzeciwko boiska sportowego, jest powstanie na terenie dawnych nieużytków placu parkingowego z zatoką autobusową z kostki betonowej o powierzchni prawie 1100 metrów kwadratowych. Okalają go chodniki o powierzchni prawie 200 m2, wykonane z tego samego materiału. W ramach inwestycji wykonano również przebudowę schodów, łączących parking z osiedlem mieszkaniowym oraz odwodnienie terenu poprzez montaż spustów ulicznych.

- Powstanie tego parkingu to przede wszystkim zasługa śp. radnego Ludomira Surówki. Jeszcze jako sołtys, usilnie zabiegał on o poprawę wizerunku centrum Bałoszyc i likwidację istniejących wcześniej w tym miejscu chaszczy, służacych niestety często również jako nielegalne składowisko odpadów. W toku konsultacji społecznych z mieszkańcami Bałoszyc w poprzednim roku pojawił się pomysł urządzenia tam dużego parkingu, który ze wsparciem obecnej pani sołtys Gabrieli Lichaczewskiej właśnie kończymy realizować - mówi Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski. 

Inwestycję w Bałoszycach realizuje firma Roboty Ogólnobudowlane Henryk Michalewski z Iławy. Do wykonania pozostał jedynie montaż oznakowania pionowego i poręczy przy schodach oraz ostatnie prace porządkowe.