Jesteś tutaj

Dla każdego ucznia coś zdrowego

W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Babiętach Wielkich z klas 1 – 5 otrzymują darmowe warzywa i owoce oraz mleko lub jego przetwory w ramach „Programu dla szkół” finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego.

 

Program propaguje wśród uczniów zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo - warzywnych, tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program również pokazuje skąd pochodzą produkty żywnościowe, jak są uprawiane i produkowane.

W ramach kampanii edukacyjnej szkołę odwiedził technolog żywności Pani Agata Dereszewska, która przeprowadziła warsztaty na temat „Dla każdego coś zdrowego, czyli lekcja o piramidzie zdrowego odżywiania”. Ich uczestnicy poprzez zabawę zaznajamiali się z produktami dobrymi dla zdrowia. Układali i dopasowywali warzywa i owoce do miejsca przechowywania. Dyskutowali o żywności przetworzonej i jej wadach.

Zajęcia przypadły do gustu dzieciom i wywołały w nich dużo pozytywnych emocji, szczególnie, gdy byli podzieleni na grupy i mogli rywalizować o miano znawców warzyw i owoców.