Jesteś tutaj

Dziesiąte MTB udane na piątkę!

W sobotę, 14 września w naszym mieście odbył się X Ogólnopolski Wyścig MTB Susz 2019 W imprezie wzięło udział prawie 250 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie rodzinnym (prawie 12 km), w wyścigach dziecięcych na 100, 200, 300 i 500 metrów oraz dystansach dla dorosłych: Mini (29 km) i Mega (42 km). W klasyfikacji drużynowej sobotniej imprezy triumfowała Epidemia Cyklozy MTB Susz!

Jubileuszowa, dziesiąta edycja suskiego MTB, rozpoczęła się pod halą CSiR kwadrans po godzinie 10.00. Wtedy to, po oficjalnym otwarciu imprezy przez Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego, na trasę wyruszyli uczestnicy wyścigu rodzinnego, którzy mieli do pokonania dwie pętle wokół Jeziora Suskiego. Najszybciej dystans prawie 12 kilometrów pokonały rodziny: Górnik, Sobuckich i Wrzosek.

Następnie na linii startu ustawili się zawodnicy dystansu Mega, a dziesięć minut po ich starcie, na trasę wyruszyli uczestnicy kolejnego wyścigu, tym razem na dystansie Mini. Dwie najdłuższe trasy sobotniego MTB prowadziły najpierw ulicami Susza: Wybickiego, Piastowską, Słowiańską, Łąkową, a następnie do Karolewa terenami leśnymi w okolice Pałatyk, Grażymowa do Karolewa (dystans Mini) oraz w kierunku Karolewa, Bronowa, okolice wsi Stańkowo, Grażymowa i Karolewa (dystans Mega), lasami w kierunku Susza i jego ulicami do mety przy CSiR. Tam, po ukończeniu wyścigów na wszystkich zawodników czekał bufet owocowy oraz ciepły posiłek regeneracyjny, przygotowany przez Przedszkole w Suszu.

W czasie, kiedy dorośli zawodnicy mierzyli się z trasami, pod halą CSiR wciąż nie brakowało emocji. Dostarczyli je najmłodsi zawodnicy MTB Susz 2019, którzy ścigali się w wyścigach dziecięcych na dystansach 100, 200, 300 i 500 metrów. Milusińscy na rowerach podbili serca publiczności, rywalizując dokładnie z taką samą ambicją i zaangażowaniem, jak dorośli. We wszystkich czterech wyścigach dziecięcych wystartowało w sumie 19 zawodników. Najmłodsi mieli zaledwie 3 lata!

Emocje sportowe, połączone z piękna pogodą zapewniały bardzo pozytywną atmosferę sobotniej imprezy. Na widzów MTB na terenie przed halą CSiR czekało m.in. stoisko Nadleśnictwa Susz, na parkingu przy skateparku dzieci mogły ćwiczyć na swoich rowerach pod okiem instruktorów z Olimpijskiej Szkółki BMX, a oczekiwanie na powrót zawodników z najdłuższych tras sobotnich wyścigów świetną, energetyczną muzyką umilał dj Moa.

Mniej więcej trzy godziny po startach dorosłych dystansów nastąpiło wręczenie wyróżnień najlepszym zawodnikom, którego dokonywali: Zastępca Burmistrza Susza Lucyna Górnik (pani burmistrz wraz z córką startowała też i zwyciężyła w wyścigu rodzinnym) oraz dyrektor CSiR Jarosław Piechotka.

Na dystansie Mini triumfował Marcin Marchlewski, przed Łukaszem Kwaśniewskim i Michałem Wilczyńskim (czwarty był Jacek Baran z Epidemii Cyklozy MTB Susz). Wśród pań najszybciej dystans 29 kilometrów pokonała Beata Stankiewicz, drugie miejsce zajęła Beta Blokowska, a trzecie – Zuzanna Wilk.

Zwycięstwo na dystansie Mega wywalczył Arek Petka. Na podium najdłuższego z dystansów MTB Susz 2019 znaleźli się także: Michał Wyżlic oraz Radosław Pawlak. Najlepszy wynik wśród suszan na tym dystansie osiągnął Wojciech Kowalczyk. Trójka najlepszych pań w kategorii open wyścigu Mega to: Anna Kołatka, Jolanta Sosnowska-Dłoniak oraz Berta Zakrzewska.

Wszystkie wyniki MTB Susz 2019 znaleźć można na https://wyniki.datasport.pl/results3083/

Sobotnią zabawę rowerową zakończyło losowanie wśród wszystkich uczestników zawodów kilkudziesięciu nagród rzeczowych. Nagroda główna – nowy rower górski marki Folta – trafiła do Zbigniewa Mazińskiego z Susza.

Organizatorami imprezy byli: Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, Gmina Susz, Epidemia Cyklozy MTB Susz, Nadleśnictwo Susz oraz Zakład Usług Komunalnych w Suszu. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy byli z nami podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji MTB w Suszu. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z X Ogólnopolskiego Wyścigu MTB znajdują się na facebokowej stronie imprezy - https://www.facebook.com/MTBSusz/