Jesteś tutaj

FINAŁ WOJEWÓDZKI „TVP OLSZTYN” W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 17 maja 2015 roku  w hali CSiR w Suszu odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Tenisa Stołowego o „Puchar TVP Olsztyn”.

W zawodach wzięło udział 98 najlepszych tenisistów z naszego województwa między innymi z Elbląga, Pisza, Ostródy, Kętrzyna, Działdowa, Giżycka, Mrągowa, Morąga, Iławy, Węgorzewa i Olecka. Wyłonieni oni zostali po rozegraniu eliminacji środowiskowych, gminnych, rejonowych i półfinałowych. Ogółem w całym cyklu imprezy uczestniczyło kilka tysięcy zawodników i zawodniczek z 38 gmin całego województwa.

Turniej rozgrywany był w 6 grupach wiekowych kobiet i mężczyzn. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i obfitowały w szereg znakomitych zagrań technicznych.

Najlepszym tenisistom w województwie nagrody, medale oraz pamiątkowe dyplomy i gadżety Gminy Susz wręczyli: Zastępca Burmistrza Susza – p. Zdzisław Zdzichowski, Zastępca Przewodniczącego W-M LZS w Olsztynie – p. Benedykt Czarnecki, Dyrektor CSiR w Suszu – p. Jarosław Piechotka oraz Sekretarz W-M LZS w Olsztynie – p. Marek Jaczun. Sędzią głównym turnieju był – p. Andrzej Szczegielniak.

Relację z zawodów przekazała TVP Olsztyn, która była patronem medialnym imprezy. 

Organizatorami zawodów byli: Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, Gmina Susz, Centrum Sportu i Rekreacji Susz, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Była to 57 edycja tego turnieju.