Jesteś tutaj

I Przegląd Piosenki Polskiej

30 października 2014 roku w Suskim Ośrodku Kultury odbył się I Przegląd Piosenki Polskiej. Uczestnikami były dzieci i młodzież z Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu w Prabutach, Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku, Studia Wokalnego „Dreams” z Nowego Miasta Lubawskiego, Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowych Małych, Szkoły Podstawowej w Waplewie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Suszu oraz Suskiego Ośrodka Kultury.

Młodzi wokaliści mieli świetną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych w repertuarze znanych polskich melodii. Jury w składzie: Sławomir Buzanowski – przewodniczący, Marcin Mądry oraz Marek Czarnecki – członkowie komisji, oceniając występy, wzięło przede wszystkim pod uwagę: dobór repertuaru dostosowany do wieku wykonawcy, walory wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy zostali ocenieni w trzech kategoriach wiekowych: 10-13, 14, 15-18 lat. Osobna kategoria zarezerwowana była dla grup wokalnych.

W najmłodszej kategorii I miejsce zajęła Aleksandra Lewicka z GCK Kurzętnik, II miejsce Laura Truszczyńska ze Studia Wokalnego „Dreams” z Nowego Miasta Lubawskiego, III miejsce Paulina Ratyńska z GCKB w Starym Dzierzgoniu.

W kategorii czternastolatków I miejsce zdobył Wiktor Kopyczyński ze Studia Wokalnego „Dreams” z Nowego Miasta Lubawskiego, II miejsce Aleksandra Kroczyk z PCKiS Prabuty i III miejsce Paulina Śmietańska również z PCKiS Prabuty.

Wśród najstarszych uczestników I miejsce ex aequo zajęły Marta Cap z Suskiego Ośrodka Kultury oraz Sylwia Lewicka z GCK w Kurzętniku, II miejsce Monika Klimkowska, III Patrycja Sterczak, obie z Suskiego Ośrodka Kultury.

W kategorii grup wokalnych zwyciężył zespół „Sparks” PCKiS Prabuty, II miejsce zajął zespół dziecięcy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowych, na III miejscu stanął zespół z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Suszu.

Uroczystego wręczenia nagród, w towarzystwie jury dokonał Dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury Czesław Radzicki, który podziękował wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony, pełen niezapomnianych emocji, czas jednocześnie zapraszając na kolejne przeglądy i festiwale organizowane przez SOK.

Wszyscy wokaliści, którzy zaprezentowali swój talent muzyczny podczas „Pierwszego Przeglądu Piosenki Polskiej”  otrzymali  dyplomy, najlepsi zaś otrzymali pamiątkowe statuetki.

Organizatorzy dziękują Piekarni Państwa Dwórznik oraz Piekarni Pana Dominika Idaczyk za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników przeglądu.