Jesteś tutaj

Inwestycje ruszą szybko

Gmina Susz rozstrzygnęła już kilka przetargów na wykonanie zaplanowanych w tym roku inwestycji drogowych. Dzięki sprawnemu wypełnieniu procedur, prace na gminnych drogach będą mogły ruszyć wczesną wiosną. Część robót zakończy się jeszcze przed wakacjami.

Wśród pierwszych z realizowanych w tym roku inwestycji drogowych znajdzie się m.in. przebudowa ul. Skłodowskiej-Curie (na zdj.), w ciągu której, na długości 320 metrów, powstanie jezdnia i obustronne chodniki  z kostki brukowej. Koszt robót to ponad pół miliona złotych, a termin wykonania zadania mija 28 września. Wykonawcą będzie Zakład Usługowo-Handlowy Łukasz Kamiński z Prabut.

Z kolei firma Roboty Ogólnobudowlane Henryk Michalewski z Iławy będzie realizowała przebudowę ul. Zacisznej. Wykonanie jezdni i chodników z kostki na długości 60 metrów firma wyceniła na prawie 110 tysięcy złotych i zobowiązała się do zakończenia prac do 31 lipca br. Ten sam wykonawca złożył także najkorzystniejszą ofertę na realizację szeregu robót budowlanych, związanych z przebudową chodników i dróg dojazdowych w Suszu, m.in. przy budynkach na Bałtyckiej 11, Koszarowej 15, Piastowskiej 40, Prabuckiej 6 oraz przy ul. Kopernika. Łączna kwota realizacji wszystkich prac to ponad 237 tysięcy złotych.

 

Kiedy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, ruszą kolejne prace na ulicach: św. Floriana i Polnej, na których, po ubiegłorocznej budowie chodników, do zrobienia pozostało wykonanie nakładek bitumicznych jezdni. Prace za kwotę nieco ponad 160 tysięcy złotych wykona firma Drogomex Sp. z o.o. z Pruszkowa. Obie ulice powinny być gotowe 15 czerwca. Taki sam termin zakończenia prac zaplanowano dla zadania, polegającego na ułożeniu nakładki bitumicznej na 1400-metrowym odcinku drogi gminnej w Jakubowie Kisielickim. Koszt robót to ponad 285 tysięcy złotych.

Trwa jeszcze postępowanie przetargowe na budowę ścieżki pieszo-rowerowej Susz – Bronowo. Obie miejscowości połączy trakt o szerokości 2,5 metra z bezfazowej kostki brukowej. Termin wykonania to 31 października br. W tegorocznym budżecie Gminy Susz zarezerwowano na ten cel ponad 900 tysięcy złotych.