Jesteś tutaj

Ja i Ojczyzna to jedno

Pod takim hasłem, zaczerpniętym z III części „Dziadów” Adama Mickiewicza, w Zespole Szkół w Suszu 10 listopada, odbyły się uroczystości związanie z Narodowym Dniem Niepodległości. W bieżącym roku szkolnym, ogłoszonym przez MEN „Rokiem dla Niepodległej”, święto zostało poprzedzone licznymi konkursami. 

Codziennie od 6 do 10 listopada uczniowie zmagali się z krzyżówkami, rebusami i testami o tematyce niepodległościowej, wykonali okolicznościowe gazetki i plakaty gazetki, pisali prace na temat: „Jak wyobrażam sobie obchody Narodowego Święta Niepodległości w mojej miejscowości w 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?”

Podsumowanie konkursów nastąpiło w czasie uroczystego apelu, który odbył się 10 listopada 2017 roku. Tego dnia  wszystkie klasy w dowolnej formie prezentowały barwy narodowe. Reprezentanci klas wzięli udział w „Konkursie Poezji Patriotycznej”.  Zmagania recytatorów urozmaicili  pieśniami patriotycznymi chłopcy z  klasy  II Technikum.  Apel ilustrowała prezentacja multimedialna, pokazująca walkę Polaków o wolność od XVIII do XX wieku, wykonana przez uczniów  z klasy informatycznej. Uroczystość zorganizowały nauczycielki ZS  Anna Gaszczyńska , Krystyna Ulatowska, Mirosława Zając