Jesteś tutaj

Jasełka w SP w Babiętach

W dniu 19 grudnia wieczorem, w Szkole Podstawowej w Babiętach Wielkich można było zobaczyć wystawione przez uczniów jasełka. Na scenie pojawili się Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i aniołowie. Prócz tych bohaterów wystąpiła również postać dziewczynki, której wujek opowiadał o Betlejem oraz chłopiec, któremu ciocia wyjaśniała historię przyjścia na świat Jezusa.

Sceny biblijne oraz dobrze znane dźwięki muzyki – czasem lirycznej, czasem pełnej radości, przepiękna scenografia w postaci oświetlonej stajenki, barwne kostiumy i wiele, wiele innych elementów w cudowny sposób wprowadziło widzów w świąteczny nastrój.

Młodzi aktorzy wzruszyli zarówno społeczność szkolną, jak i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu Pan Stanisław Blonkowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Suszu Pani Krystyna Maksimik, Radna Rady Miejskiej w Suszu Pani  Barbara Sikorska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Joanna Rynkowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Demczuk.

Spotkanie to było także szansą podarowania świątecznej paczki zorganizowanej przez uczniów i pracowników szkoły dla Pani Bożeny Nowińskiej. Mieszkanka Redak, borykająca się z ciężką chorobą, z inicjatywy pani dyrektor została wsparta przez społeczność szkolną. Zaś  wykonawcą tej idei był samorząd uczniowski. Był to piękny gest i najlepsza lekcja empatii, jaką można dać dzieciom i młodzieży.

Pani Dyrektor przekazała również szczególne wyrazy wdzięczności Państwu Barańskim – właścicielom Firmy Producent Drzwi „Barański” w Babiętach Wielkich oraz Pani Joannie Rynkowskiej Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za pomoc w staraniach o poprawę warunków mieszkaniowych Pani Bożeny.

Dyrektor szkoły Pani Grażyna Taborek podziękowała gościom za przybycie i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Tą wieczorną uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców. Było to magiczne wprowadzenie lokalnej społeczności w ostatnie dni oczekiwania na przyjście Jezusa.