Jesteś tutaj

Kolejny rok ważnych inwestycji drogowych

Bilans drogowych działań inwestycyjnych Gminy Susz w 2017 roku to dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych dróg, chodników i placów. W odpowiedzi na sugestie mieszkańców drogowcy w pełni zrealizowali w tym czasie na zlecenie gminy trzynaście inwestycji.

Pierwsze inwestycje drogowe zakończyły się w lipcu bieżącego roku, kiedy to swój finał znalazły, realizowane od maja, przebudowy chodników w trzech wsiach Gminy Susz - Dąbrówce, Lubnowych Wielkich oraz w Piotrkowie.

W tym samym czasie wykonano także przebudowę ul. Żwirki i Wigury w Suszu, w ramach której mieszkańcy otrzymali nową jezdnię i chodniki z kostki, ułożone na całej, ponad 150-metrowej, długości ulicy. Miesiąc później oddano do użytku ul. Rybacką. Prowadzona tam kompleksowa budowa doprowadziła do powstania pieszojezdni o długości prawie 200 metrów wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz chodnika. Obie zupełnie nowe jezdnie wyraźnie zwiększyły komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego w najbliższym otoczeniu domów kilkudziesięciu mieszkańców Susza.

W pierwszych dniach września sfinalizowano budowę drogi wewnętrznej z kostki brukowej przy Szkole Podstawowej w Suszu. W tym samym miesiącu ukończono przebudowę drogi gminnej w Bałoszycach. Na trakcie za sklepem wiejskim pojawiła się nawierzchnia z masy asfaltowej, której towarzyszą miejsca parkingowe oraz chodniki z kostki brukowej. Swój finał w pierwszym miesiącu po wakacjach znalazły także budowy chodnika na os. Brzostowym w Suszu oraz placu przy ul. Wybickiego w Suszu.

Październik to zakończenie przebudowy dróg w Kamieńcu oraz w Jawtach Wielkich. W listopadzie ukończono budowę nawierzchni drogi do posesji Lubnowy Wielkie 22 oraz przebudowę ul. Żeromskiego w Suszu. Po wykonaniu w roku ubiegłym chodnika po jednej stronie tej ulicy, w tym roku powstał tam chodnik po drugiej stronie. Dodatkowo prace na Żeromskiego objęły także wykonanie nakładki asfaltowej jezdni.

- Nowe drogi i chodniki to oczywiście jedynie skromny fragment szerokiego frontu inwestycyjnego, który Gmina Susz w swoim dynamicznym rozwoju konsekwentnie realizuje od 7 lat. Ale fragment bardzo ważny, bo za każdą z inwestycji drogowych stoją konkretne wskazania naszych mieszkańców. Właśnie drogi i chodniki to zawsze „numer jeden” wśród potrzeb, które nam zgłaszają. To mieszkańcy tak naprawdę określają listę naszych inwestycji drogowych, którą w miarę posiadanych sił i środków staramy się co roku realizować w jak największym stopniu – podsumowuje Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.