Gmina Susz

news

Najświeższe informacje sport, kultura i edukacja

Wydarzenia

bip

BIP

Kalendarz

news

Interaktywna mapa miasta

news

Newsletter

news

Zawody Triathlonowe

Aa

mapa susz

Gmina Susz

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco co słychać w Suszu.

17

wtorek

lipiec 2018

Imieniny:Aleksego
Bogdana
Martyny

news

Najświeższe wiadomości

Newsletters

Wskaż newsletter, który chcesz za subskrybować lub z subskrypcji których chcesz zrezygnować.

triathlon

NIGHT RUN SUSZ 2017

Dwa tygodnie po Susz Triathlon 2017 odbyła się w Suszu kolejna duża impreza sportowa. NIGHT RUN SUSZ  2017 to pierwsza edycja biegu nocnego na 10 kilometrów. W zawodach wzięło udział 315 zawodników. Udany debiut imprezy spowodował, że już planowana jest kolejna edycja biegu w 2018 roku.

Każde zawody mają swoich faworytów. Mimo, że suski bieg nocny obywał się po raz pierwszy, to na liście startowej widniały nazwiska godne uwagi, m.in. Karol Kaliś (UKS TRS Susz), Mariusz Pawłowski (Kurzętnik Biega), czy Wojciech Kopeć (Team Kopeć). Ostatniemu z zawodników nie udało się ostatecznie dotrzeć na zawody, a pozostała dwójka potwierdziła swoją dominację. Trasę 10 km ulicami miasta oraz alejką wokół jeziora Suskiego najszybciej pokonał Kaliś z czasem 33 min. 31. sek., drugi był Mariusz Pawłowski (czas 33 min. 59 sek.), a trzeci Mateusz Guzzmann (Packman Team) – czas 35 min. Wśród pań zwyciężyła Alicja Misiak z Susza (Misiak Team) – czas 39 min. 29 sek., druga była Dorota Pawłowska z Marzęcic (Kurzętnik Biega) – czas 40 min. 4 sek., zaś trzecia Aleksandra Wantowska z Iławy (Team Kopeć) z czasem 43 min. 12 sek.

Po przekroczeniu linii mety wszyscy uczestnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, na których nie mogło zabraknąć panoramy Susza, a w hali CSiR na zawodników czekał przepyszny posiłek regeneracyjny.  Imprezę zakończyło uroczyste podsumowanie biegu oraz wręczenie pucharów i nagród finansowych, które otrzymali najlepsi zawodnicy w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych.

NIGHT RUN SUSZ  2017 tak podsumowuje dyrektor CSiR Jarosław Piechotka: - Nocne bieganie w Suszu uważam za strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim dopisali uczestnicy. Ale także mieszkańcy naszego miasta, którzy żywym dopingiem na trasie pokazali, że taki pomysł na zmagania sportowe również im sie podoba. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz bieg: suskiej policji, OSP Susz oraz Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu, które czuwały nad zabezpieczeniem trasy i bezpieczeństwem zawodników oraz kibiców. Wyraz wdzięczności kieruję również ku paniom z przedszkola w Suszu za smaczny posiłek regeneracyjny, STS – Timing za pomiar czasu, grupie Rozbiegany Susz za szybkie przygotowanie pakietów startowych, pilotom prowadzącym i zamykającym bieg oraz wszystkim innym, którzy nas wspomogli w organizacji tego wydarzenia.

Uwaga zawodnicy oraz wspaniali, suscy kibice! Serdecznie zapraszamy do polubienia fanpage NIGHT RUN SUSZ na Facebooku. Tam znajdziecie wiele zdjęć z pierwszej edycji naszej imprezy. Tam również pojawi się niebawem termin drugiej edycji NIGHT RUN SUSZ, która odbędzie się w pierwszą lub drugą sobotę lipca 2018 roku.

tekst: Kamil Jedrzejewski

foto: Wojciech Laskowski (Digi Eye)