Jesteś tutaj

Nowy dyrektor suskiej Szkoły Podstawowej

Początek nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Susz to jednocześnie pierwszy dzień pracy nowego dyrektora placówki – Włodzimierza Palińskiego.

Po odejściu ze stanowiska Jolanty Gierynowicz, która wraz z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 odeszła na emeryturę, w czasie wakacji władze samorządu zorganizowały konkurs na nowego szefa placówki. Zwyciężył w nim wcześniejszy dyrektor gimnazjum i wicedyrektor podstawówki, Włodzimierz Paliński. Dziś podczas apelu rozpoczynającego nowy rok szkolny oficjalnie objął on rządy w szkole, odbierając z rak Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego akt powierzenia stanowiska dyrektora. Z Włodzimierzem Palińskim współpracować będzie troje zastępców: Barbara Gredecka, Anna Czerwińska- Kopcińska oraz Mariusz Michałowski.

Nowy dyrektor Szkoły Podstawowej w Suszu to postać znana społeczności szkolnej. Swoją karierę zawodową w Suszu rozpoczął 1 września 2001 r. jako nauczyciel języka polskiego i historii w Publicznym Gimnazjum w Suszu. W 2003 r. wpadł na pomysł nadania szkole imienia Kawalerii Polskiej i kierował pracami zespołu inicjatywnego ds. nadania szkole imienia w 2004 r. Z wyboru uczniów w latach 2005-2010 pełnił funkcję Rzecznika Praw Ucznia.

W latach 2013-2014 r. Włodzimierz Paliński odbył w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu studia podyplomowe w zakresie informatyka dla nauczycieli, a w 2016 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzanie oświatą-menedżer oświaty w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. W dniu 1 lipca 2016 roku został ostatnim dyrektorem Publicznego Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu i piastował te funkcję do 31 sierpnia 2017 roku. Kiedy gimnazjum zostało włączone do Szkoły Podstawowej im. gen J. Bema w Suszu, został zastępcą dyrektora w tej placówce.  W kwietniu 2018 r. został odznaczony przez Prezydenta RP brązowym Krzyżem Zasługi za działalność wykraczającą poza służbowe obowiązki.

Po oficjalnym powołaniu Włodzimierza Palińskiego na stanowisko dyrektora, dalsza część dzisiejszego, uroczystego apelu, rozpoczynającego nowy rok szkolny, przebiegła podobnie jak w latach ubiegłych. Po serdecznym przywitaniu przez grono pedagogiczne, uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby wspólnie z wychowawcami omówić szczegóły organizacji ich nauki, która od jutra rusza już pełną parą.