Gmina Susz

news

Najświeższe informacje sport, kultura i edukacja

Wydarzenia

bip

BIP

Kalendarz

news

Interaktywna mapa miasta

news

Newsletter

news

Zawody Triathlonowe

Aa

mapa susz

Gmina Susz

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco co słychać w Suszu.

20

środa

luty 2019

Imieniny:Anety
Lecha
Leona

news

Najświeższe wiadomości

Newsletters

Wskaż newsletter, który chcesz za subskrybować lub z subskrypcji których chcesz zrezygnować.

triathlon

Ponad 20 tysięcy złotych na Orkiestrę

Bieg dokoła Jeziora Suskiego, pokazy sportowe, występ kabaretu, koncerty i licytacja – w niedzielę, 14. Stycznia, w Suszu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy 20 067,33 zł.

Obchody 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suszu rozpoczęły się od biegu pod hasłem: „Policz się z cukrzycą”, którego trasa wiodła wokół Jeziora Suskiego. Na starcie wyścigu stanęło 61 uczestników.  Po biegu akcja suskiego finału przeniosła się na plaże miejską, gdzie odbywał się Zlot Morsów. Wraz z ludźmi z naszego miasta, którym zimna woda nie straszna, w orkiestrowej kąpiel wzięli udział także miłośnicy lodowatych kąpieli z Iławy, Kwidzyna, a nawet Tczewa! Łącznie „morsowało” prawie 160 osób.

Dalsza część finały WOŚP w Suszu odbywała się w hali CSiR. Trwała tam loteria fantowa, były koncerty zespołów Old and Young oraz Trio de Janeiro, pokazy umiejętności podopiecznych grupy kickbokserskiej „Piechotka Team” i występ kabaretu Made in China. Około godziny 18.00 rozpoczęła się główna licytacja, która poprowadzili: suszanin Marcin Włodarski oraz Tomasz Woźniak z Iławy.  Licznie zebrana na trybunach publiczność oraz ciekawe „fanty” pozwoliły zebrać w ciągu nieco ponad godzinnej licytacji do orkiestrowej puszki kwotę 6 400 złotych! Imprezę w hali zakończył koncert zespołu Verdis, a ostatnim akcentem całego Finału Orkiestry w Suszu było tradycyjne „światełko do nieba”. W sumie w Suszu zebrano na rzecz WOŚP kwotę 20 067,33 zł.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizacje niedzielnego finału Orkiestry w Suszu – przede wszystkim suskim harcerzom, wolontariuszom WOŚP, pracownikom CSiR, suskim Lwom Morskim, wszystkim uczestnikom przedpołudniowego biegu oraz licznie i aktywnie uczestniczącym w niedzielnych imprezach mieszkańcom Susza.

Imprezą towarzyszącą dla WOŚP był Dzień Dawcy Szpiku, zorganizowany dzięki inicjatywie członków Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Suszu. Przez cała niedzielę w holu hali CSiR funkcjonowało stoisko, na którym można było zasięgnąć informacji oraz zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Z takiej możliwości skorzystało 17 osób. W sumie podczas czterech akcji "Dnia Dawcy Szpiku" w naszym mieście, w bazie zarejestrowało się 60 osób.