Jesteś tutaj

Ponad pół miliona dofinansowania

Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło wniosek Gminy Susz o dofinansowanie trwającej budowy kompleksu boisk przy ul. Polnej. Inwestycja, której koszt przekracza milion złotych, otrzymała ministerialne wsparcie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 536 tysięcy złotych.

Zawarta w lokalnym planie inwestycji budowa rozpoczęła się w wakacje i zakończy do 30 czerwca 2018 roku. Do tego czasu na terenie byłego targowiska powstanie mini boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach: 32 x 56 metrów, boisko do koszykówki oraz plac do gry, którego można używać zamiennie do siatkówki i tenisa ziemnego. Wybudowane zostaną parkingi i toalety, a całość terenu będzie oświetlona i ogrodzona. Wykonawcą inwestycji jest firma Solid-Stet ze Szczecina.

Nowy kompleks sportowy odciąży oblegany orlik i zwiększy dostępność do profesjonalnych boisk dla bardzo wielu mieszkańców Susza, którzy chcą spędzać czas na sportowo. Z boisk przy ul. Polnej będą również korzystać uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.