Gmina Susz

news

Najświeższe informacje sport, kultura i edukacja

Wydarzenia

bip

BIP

Kalendarz

news

Interaktywna mapa miasta

news

Newsletter

news

Zawody Triathlonowe

Aa

mapa susz

Gmina Susz

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco co słychać w Suszu.

16

środa

styczeń 2019

Imieniny:Mascelego
Walerii
Włodzimierza

news

Najświeższe wiadomości

Newsletters

Wskaż newsletter, który chcesz za subskrybować lub z subskrypcji których chcesz zrezygnować.

triathlon

Ponad pół miliona dofinansowania

Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło wniosek Gminy Susz o dofinansowanie trwającej budowy kompleksu boisk przy ul. Polnej. Inwestycja, której koszt przekracza milion złotych, otrzymała ministerialne wsparcie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 536 tysięcy złotych.

Zawarta w lokalnym planie inwestycji budowa rozpoczęła się w wakacje i zakończy do 30 czerwca 2018 roku. Do tego czasu na terenie byłego targowiska powstanie mini boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach: 32 x 56 metrów, boisko do koszykówki oraz plac do gry, którego można używać zamiennie do siatkówki i tenisa ziemnego. Wybudowane zostaną parkingi i toalety, a całość terenu będzie oświetlona i ogrodzona. Wykonawcą inwestycji jest firma Solid-Stet ze Szczecina.

Nowy kompleks sportowy odciąży oblegany orlik i zwiększy dostępność do profesjonalnych boisk dla bardzo wielu mieszkańców Susza, którzy chcą spędzać czas na sportowo. Z boisk przy ul. Polnej będą również korzystać uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.