Jesteś tutaj

Powstaje Żłobek w Suszu – nowa jednostka organizacyjna Gminy Susz

Żłobek w Suszu ruszy 1 lutego 2020 roku. Jest odpowiedzią na prośby mieszkańców, którzy sygnalizowali pilną potrzebę stworzenia w naszym mieście placówki opiekuńczej dla dzieci do lat 3.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęto uchwałę ws. utworzenia Żłobka w Suszu oraz nadania placówce statutu. To oficjalne potwierdzenie działań suskiego samorządu, zmierzających do uruchomienia nowej instytucji organizacyjnej Gminy Suszu. Uchwała jest konsekwencją wcześniejszych działań ratusza w tej sprawie – pozyskania środków finansowych z rządowego programu Maluch+ oraz przeprowadzenia dwóch procedur przetargowych, związanych z wykonaniem prac remontowych w obiekcie oraz zakupem żłobkowego wyposażenia.

- Jestem szczęśliwa, bo tak to muszę określić, że powstanie żłobka w Suszu stało się faktem. Byłam pełna obaw czy uda nam się w tak krótkim czasie zrealizować to zadanie.  Największy niepokój budziły przetargi, zastanawiałam się, czy zgłosi się wykonawca, który przebuduje pomieszczenia przedszkola na potrzeby  żłobka i czy znajdziemy firmy, które dostarczą do niego niezbędne wyposażenie. Muszę przyznać, że razem z podległym zespołem, przy wsparciu pani dyrektor Przedszkola w Suszu, pracowaliśmy i pracujemy na najwyższych obrotach, aby wywiązać się z umowy z Urzędem Wojewódzkim do końca roku. Styczeń będzie miesiącem intensywnej pracy dyrektora nowej jednostki oraz czasem dla rodziców, którzy będą mieli możliwość zapisywać swoje pociechy. Od 1 lutego 2020 r. z przyjemnością przekroczymy próg nowej jednostki,  w której opiekę znajdą najmłodsi mieszkańcy naszej gminy – mówi Zastępca Burmistrza Susza Lucyna Górnik, która koordynuje działania w tej sprawie.

Dyrektor nowej placówki zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Żłobek będzie miał swoją siedzibę w budynku Przedszkola w Suszu, przy ul. Piastowskiej 1A. Zapewni codzienną opiekę w wymiarze 10 godzin - od godz. 6.30 do 16.30 dla grona 40. dzieci. Pierwszeństwo przyjęcia do suskiego żłobka będą miały maluchy z terenu naszej gminy, których rodzice planują powrót do aktywności zawodowej.