Jesteś tutaj

Red Rose Basket Cup 2014

W minioną sobotę tj. 26.04.2014r, na hali CSiR w Suszu rozegrany został turniej koszykówki. W czwartej już edycji turnieju wystąpiło 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.  Z grupy awansowały po 2 zespoły rozgrywając między sobą półfinały. Z grupy A do półfinałów awansowały zespoły Venture Grudziądz i Komenka Elbląg. Natomiast z grupy B, Ancymonki i Na kolana.
Po rozgrywkach grupowych 19 zgłoszonych zawodników wzięło udział w konkursie za 3 punkty. Zawodnicy mieli 30 sekund na umieszczenie jak największej liczby celnych rzutów w koszu. Do finałowej rozgrywki awansowali: Tomasz Panewski, Tomasz Żarnecki, Artur Malinowski i Paweł Czajka z 7 trafieniami oraz Marcin Kowalewski z 8 trafieniami.
W finale konkursu trójek trafiali następująco: Paweł Czajka 4, Artur Malinowski 5, Tomasz Żarnecki 7, Tomasz Panewski 11 i Marcin Kowalewski 12. Tym samym Marcin Kowalewski obronił tytuł z roku poprzedniego.
W pierwszym półfinale Venture Grudziądz uległo zespołowi Na kolana 23:51. W drugim półfinale po bardzo zaciętym spotkaniu Komenka Elbląg przegrała z Ancymonkami 29:32. W meczu o miejsce trzecie. Zmierzyli się przegrani z półfinałowych spotkań. Drużyny z Grudziądza i Elbląga, które wcześniej grały ze sobą w grupie. Wtedy lepszą drużyną okazali się zawodnicy Venture Grudziądz. W meczu o miejsce trzecie skutecznie zrewanżowali się elblążanie wygrywając 22:52.
W finale kolejnym rewanżem było spotkanie Ancymonków z Na kolana. Po raz kolejny lepszą drużyną okazali się Ancymonki wygrywając 27:20.
Podczas całego turnieju rozgrywany był konkurs rzutu z połowy. Do konkursu przystąpiło aż 25 uczestników. Nikomu nie udało się trafić rzutu z połowy po trzech próbach. Dopiero ostatni zgłoszony, którym okazał się sędzia zawodów Michał Majak trafił za trzecią i ostatnią próbą co wywołało ogromny aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Ancymonki
II miejsce Na kolana
III miejsce Komenka Elbląg

MVP Finału - Tomasz Panewski (Ancymonki)
Zwycięzca rzutów za 3 punkty – Marcin Kowalewski (Ancymonki)
Zwycięzca rzutu z połowy – Michał Majak (sędzia turnieju)

Organizatorem turnieju było Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu. Dziękujemy firmie Basketo.pl za wsparcie turnieju nagrodami rzeczowymi.