Gmina Susz

news

Najświeższe informacje sport, kultura i edukacja

Wydarzenia

bip

BIP

Kalendarz

news

Interaktywna mapa miasta

news

Newsletter

news

Zawody Triathlonowe

Aa

mapa susz

Gmina Susz

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco co słychać w Suszu.

20

środa

luty 2019

Imieniny:Anety
Lecha
Leona

news

Najświeższe wiadomości

Newsletters

Wskaż newsletter, który chcesz za subskrybować lub z subskrypcji których chcesz zrezygnować.

triathlon

Stowarzyszenie Dzieci Wojny chce działać w Suszu

Kilkunastu mieszkańców Gminy Susz odpowiedziało na zaproszenie regionalnego Stowarzyszenia Dzieci Wojny i pojawiło się 8 lutego w Urzędzie Miejskim na pierwszym spotkaniu stowarzyszenia. Kolejne spotkanie planowane jest w pierwszej połowie marca.

Spotkanie rozpoczęło krótkie wystąpienie Burmistrza Susz Krzysztofa Pietrzykowskiego, który przywitał gości i zadeklarował swoje wsparcie dla tej inicjatywy.

Dalszą część poprowadził Antonii Kwaśniewski, prezes iławskiego oddziału Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny 1939 – 1945. Przedstawił on najważniejsze zadania i sposoby działania organizacji, która chce aktywnie działać w naszym mieście. Zainteresowane sposoby otrzymały druki deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia oraz jego statut.

Warmińsko - Mazurskie Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny powstało w 2000 roku. Celem organizacji jest integracja wszystkich polskich małoletnich ofiar ii wojny światowej i doraźna pomoc osobom najuboższym z tego środowiska. Polskie małoletnie ofiary wojny, to osoby, które do dnia 08 maja 1945 r. nie ukończyły 18 lat i jako niepełnoletnie dzieci były niewinnymi ofiarami zbrodniczej napaści na Polskę hitlerowskich Niemiec i związku sowieckiego w 1939 roku.