Jesteś tutaj

Suskie imprezy biegowe nie boją się zimy

Mimo zimowej aury, nie będzie miesiąca w pierwszym kwartale 2019 roku bez imprezy biegowej, organizowanej przez Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu. W styczniu przy okazji finału WOŚP odbył się bieg "Policz się z cukrzycą", w dniu 17 lutego planowany jest 27-kilometrowy bieg przełajowy pomiędzy Suszem a Iławą („Zasuwaj”), a 3 marca - bieg "Tropem Wilczym”, do którego właśnie ruszyły zapisy. Zapraszamy do udziału w tych rywalizacjach.

W ramach tegorocznych obchodów 1 marca - Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - ustanowionego świętem państwowym w 2011 roku, Fundacja "Tropem Wilczym" wraz z Fundacją "Wolne Dźwięki" planują zorganizować VI edycję biegu Tropem Wilczym dla 60 000 biegaczy z 240 miast nie tylko z Polski.

To będzie czwarta edycja biegu „Tropem Wilczym” w Suszu. Zapisy na bieg właśnie ruszyły. W naszym mieście w ramach tego projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) oraz na 5 km.. Impreza odbędzie się w niedzielę, 3 marca, od godz. 11:00. Limit wynosi 220 osób. Regulamin biegu oraz więcej szczegółów na stronie www.csir.susz.pl

Imprezy biegowej nie zabraknie także w lutym. Mowa o „Zasuwaj”, czyli pierwszej edycji biegu przełajowego na dystansie 27 km Susz - Iława. To nowe w powiecie iławskim i niezwykle ciekawe przedsięwzięcia sportowe, którego organizacja jest możliwa dzięki współpracy trzech samorządów (Gmina Susz, Gmina Iława, Miasto Iława) oraz dwóch jednostek organizacyjnych (Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu oraz Iławskie Centrum Sportu). Limit startujących to 120 osób. Dodatkowe informacje są dostępne także na stronie CSiR.

Zapraszamy do aktywnego udziału w sportowych imprezach, organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.