Jesteś tutaj

Susz też „zbiera z klasą”

W Suskim Ośrodku Kultury z programem edukacyjno – ekologicznym wystąpili ambasadorzy programu ,,Zbieraj z klasą”. W ramach projektu organizowany jest szkolny konkurs na zbiórkę elektrośmieci, do którego przystąpiła suska podstawówka i WTZ.

Celem akcji ,,Zbieraj z klasą” jest edukacja dzieci w zakresie ekologii. Do Susza przyjechali: autorka książek dla dzieci Justyna Tomańska, wokalista Mariusz Totoszko oraz postać Paluszka, maskotki akcji. Ambasadorzy projektu przeprowadzili wiele zabaw o tematyce ekologicznej, sprawdzających wiedzę dzieci, biorących udział w spotkaniu. Były konkursy, w których do zdobycia były ciekawe nagrody oraz wspólna nauka przewodniej piosenki. Uczestnicy spotkania wybijali do niej rytmy, a bardziej aktywni prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. W trakcie zabawy nie zabrakło, realizowanych w różnych formach, przypomnień o konieczności właściwego postępowania ze zużytymi sprzętami pod kątem ochrony środowiska.

,,Zbieraj z klasą” to również konkurs dla klas i grup na zbiórkę starych baterii i niepotrzebnych sprzętów gospodarstwa domowego. Goście zachęcali uczniów Szkoły Podstawowej w Suszu i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej do udziału w tym konkursie. Do wygrania są bardzo atrakcyjne wyjazdy dla dzieci.

Obie placówki – Szkoła Podstawowa i Warsztat Terapii Zajęciowej przystąpiły do akcji. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi obu placówek w tym projekcie, z terenu naszej gminy zniknie wiele bezużytecznego sprzętu - nie trafi on w nasze piękne lasy, a zostanie przekazany do specjalistycznych zakładów zajmujących się jego unieszkodliwianiem.