Gmina Susz

news

Najświeższe informacje sport, kultura i edukacja

Wydarzenia

bip

BIP

Kalendarz

news

Interaktywna mapa miasta

news

Newsletter

news

Zawody Triathlonowe

Aa

mapa susz

Gmina Susz

Zapisz się na nasz Newsletter i bądź na bieżąco co słychać w Suszu.

15

poniedziałek

Październik 2018

Imieniny:Jadwigi
Leonarda
Teresy

news

Najświeższe wiadomości

Newsletters

Wskaż newsletter, który chcesz za subskrybować lub z subskrypcji których chcesz zrezygnować.

triathlon

Więcej nas łączy, niż dzieli!

Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu zwyciężył w ogólnej klasyfikacji Spartakiady Osób Niepełnosprawnych o Puchar Burmistrza Susza. W imprezie, która odbyła się wczoraj w naszym mieście, wzięło udział  około 120. osób z dziesięciu placówek powiatu iławskiego.

Sport był podczas suskiej Spartakiady ważny, ale nie najważniejszy. Pierwszym punktem programu imprezy był Marsz Godności, który miał skłonić do refleksji nad potrzebami, możliwościami oraz problemami i trudnościami w życiu codziennym, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne. Zgodnie z hasłem „Więcej nas łączy, niż dzieli!”, które znalazło się na plakacie promująca imprezę oraz na jednym z transparentów marszu. Pochód głównymi ulicami Susza dotarł do hali CSiR, gdzie oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski w towarzystwie m.in. Starosty Iławskiego Marka Polańskiego oraz pomysłodawczyni Spartakiady – Beaty Rogali, szefowej ŚDS w Suszu.

Następnie  licznie zgromadzeni w hali kibice mieli okazję zapoznać się z krótkim programem artystycznym w wykonaniu grupy teatralnej z suskiego ŚDS. Jego przesłaniem było przypomnienie, że żadna niepełnosprawność nie umniejsza godności człowieka ani wartości jego życia.

Po części oficjalnej i artystycznej przyszedł czas na zabawę sportową. W szranki stanęło dziesięć placówek – Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domów Pomocy Społecznej z Lubawy, Iławy i Susza oraz ze Świetlicy Terapeutycznej „Tęcza” z Zalewa. Uczestnicy zawodów rywalizowali w dziesięciu konkurencjach sportowo - zręcznościowych. Zwyciężył ŚDS Susz. Drugie miejsce zajęły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubawie, a trzecie - ŚDS Lubawa.

Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu.