Jesteś tutaj

Za nami IV Suski Bieg Niepodległości

Na starcie, rozgrywanego w naszym mieście już po raz czwarty w dniu 11 listopada, Suskiego Biegu Niepodległości stanęło w ostatnia niedzielę 263 zawodniczek i zawodników z całego regionu oraz ościennych województw. Impreza tradycyjnie przebiegła w sympatycznej i podniosłej atmosferze.

Podobnie jak rok temu, trasa prowadziła ulicami miasta. Uczestnicy biegu mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 5,5 km. W kategorii OPEN mężczyzn na metę wbiegło równocześnie czterech biegaczy. Dopiero elektroniczny pomiar czasu pomógł ustalić kolejność na podium biegu.

Pierwszy był Karol Kaczmarczyk z UKS TRS Susz z czasem 00:18:25, drugi Karol Kaliś z Susza (00:18:26), trzeci Paweł Moskal (Kurzętnik Biega) (00:18:26). Wśród kobiet najlepsza okazała się Kamila Pawłowska (Kurzętnik Biega) z czasem 00:20:34, druga była Dorota Pawłowska (Kurzętnik Biega) – 00:21:27, zaś trzecia Żaneta Luda (Wawrzyn Team) – 00:22:59. Wszystkie wyniki można zobaczyć pod linkiem: http://sts-timing.pl/event/13422/

Po biegu odbyła się uroczyste wręczanie pucharów dla najlepszych przy asyście V Brygady AK w Suszu. Organizator imprezy – Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II - przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkową koszulkę i medal finishera.

Organizatorzy zawodów czyli CSiR w Suszu oraz Gmina Susz chcieliby podziękować wszystkim zaangażowanym w IV Suskim Biegu Niepodległości: pracownikom biura zawodów za sprawną opiekę nad zawodnikami, grupie biegowej Rozbiegany Susz przy CSiR za pomoc w biurze zawodów oraz pakowanie pakietów startowych, wolontariuszom za pracę przy punkcie odżywczym i wręczaniu medali, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu i ratownikom medycznym ze Sztumu za opiekę medyczną, Zespołowi Szkół im. Ireny Kosmowskiej za przepyszny posiłek, V Brygadzie AK z Susza za piękną obstawę biegu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu oraz Komisariatowi Policji w Suszu za profesjonalną obstawę ulic Susza, rowerzystom MTB Epidemia Cyklozy za prowadzenie wyścigu i jego zamknięcie. Ponadto chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Susza za doping na trasie i mecie zawodów.

Zdjęcia z IV Suskiego Biegu Niepodległości - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.675974432799824&type=1&l=f7fa0...
fot. Focus on Sport.