Jesteś tutaj

Zagraliśmy dla Karola aż milo!

Turniej halowej piłki nożnej, kąpiel morsów, trening na trampolinach oraz improwizacje kabaretowe i stand up –imprezy charytatywne, zorganizowane wczoraj w hali CSiR i na plaży miejskiej dla Karola Gubiec z Ulnowa, trwały od godziny 9.00 do późnego wieczora. Kolejna okazja pomocy Karolowi już w sobotę, 17 lutego br.

Wczorajsze imprezy pod wspólną nazwą „Gramy dla Karola”, z których pełen dochód wpiera walkę z chorobą młodego mieszkańca naszej gminy, rozpoczął o godz. 9.00 turniej piłki nożnej. Wzięło w nim udział 12 zespołów z Pasłęka, Iławy, Prabut i terenu Gminy Susz. W rozgrywkach, które przebiegały w bardzo pozytywnej i sportowej atmosferze, zwyciężył zespół Moto Trans, drugie miejsce zajęła drużyna Golec Orkiestra, a trzecie – Barański Drzwi. Puchary zwycięskim drużynom wręczył Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski. Kibice piłkarskich zmagań mogli w czasie trwania meczów skorzystać z bufetu oraz loterii. W przerwie turnieju odbyła się bardzo udana, licytacja sportowych gadżetów, z których wszystkie znalazły nowych, hojnych właścicieli.

W międzyczasie, około godziny 13.00 na plaży miejskiej ważną cegiełkę do wspólnego dzieła pomocy dołożyły Lwy Morskie Susz. W uroczystej kąpieli w Jeziorze Suskim, w której fanom zimnej wody z naszego miasta towarzyszyli miłośnicy mroźnych kąpieli z Malborka, Elblaga, Kwidzyna, Iławy i Prabut, wzięło w sumie udział kilkadziesiąt osób. Kolejne kilkadziesiąt osób podziwiało ich wyczyny. Na suskiej plaży nie zabrakło ogniska, kiełbasek z grilla, słodkich przekąsek i energetycznej muzyki.

Ostatnim akcentem sportowym tej wyjątkowej niedzieli był jeszcze otwarty dla wszystkich chętnych trening na trampolinach w hali CSiR. Po nim, od godziny 17.00, na błyskawicznie przygotowanej scenie, rozpoczęły się improwizacje kabaretowe, a niedzielny cykl imprez zakończyły występy stand up. Wieczorne prezentacje sceniczne, często przerywane salwami śmiechu i uzupełnione muzyką w wykonaniu dj Moa, oglądało około 100 osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, zaangażowanym jakkolwiek w organizację wczorajszych imprez. Już teraz zapraszamy do hali CSiR w najbliższą sobotę, 17 lutego. Szczegóły wkrótce.