Jesteś tutaj

„Plama i kreską” Marii Zmysłowskiej – nowa wystawa w SOK

W piątek 7 lutego w Suskim Ośrodku Kultury odbyło się otwarcie wystawy prac Marii Zmysłowskiej, pt. "Plamą i kreską". Wystawa można oglądać w SOK w dni robocze do końca lutego, zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych.

Maria Zmysłowska urodziła się w 1992 roku, jest osobą niepełnosprawną, dotkniętą autyzmem. Prace dostępne w galerii pochodzą m.in. z okresu dzieciństwa autorki. Tematyka prac jest odzwierciedleniem uważnych obserwacji otoczenia i szczególnego upodobania do przedmiotów. Powstały serie „Ogródków”, „Kaktusów”, „Drzew”, „Krzewów”, „Domków” z towarzystwem różnych przedmiotów, które szczególnie interesowały autorkę w czasie tworzenia, np. żelazko na desce do prasowania.

W późniejszym okresie często rysowany był namiot wśród traw ze słońcem i planetą na niebie. Pani Maria interesowała się również zwierzętami i przyrodą, co także widoczne jest na pracach. Na wielu pracach można zaobserwować wyjątkową powtarzalność, rytm i dynamikę w kompozycji.

W piątkowym otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. przyjaciele i znajomi autorki, lokalni artyści oraz grono mieszkańców Susza.

Go to gallery