Jesteś tutaj

Aktywne pierwsze półrocze 2019 w Bibliotece Miejskiej w Suszu

Dokładnie 8739 tradycyjnych wypożyczeń książek przez 2231 czytelników zanotowała w pierwszej połowie 2019 roku Biblioteka Miejska w Suszu. Do pierwszej z tych liczb dodać należy także 1410 tytułów, przeczytanych przez suszan w serwisie Legimi. Bezpłatny dostęp do tej platformy to niejedyny sukces lokalnej placówki bibliotecznej.

- Legimi to ponad 60 tysięcy książek elektronicznych, głównie beletrystyki i własna e-półka z książkami dostępnymi 24 godziny na dobę, które można czytać online i offline z każdego miejsca i na kilku wybranych  urządzeniach jednocześnie (laptopie, smartfonie, tablecie, czytniku). Każdy posiadacz naszej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp  do e-booków znajdujących  się w ofercie serwisu Legimi. Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy przy rejestracji, logowaniu i pobieraniu e-książek w aplikacji Legimi – zachęca dyrektor Biblioteki Miejskiej w Suszu Agata Kirzanowska.

W czasie pierwszego półrocza 2019 roku w Bibliotece Miejskiej w Suszu ruszył też Dyskusyjny Klub Książki. Oprócz tego odbyły się również dwa spotkania autorskie. Gościem pierwszego był Krzysztof Piersa, autor książek “Komputerowy ćpun” i “Trener marzeń”, dziennikarz, pasjonat gier i fantastyki. Bohaterką drugiego - Bata Majewska, autorka poczytnych powieści obyczajowych dla kobiet.

Suska książnica działa na rzecz lokalnego czytelnictwa na różne sposoby. Jednym z nich jest zakwalifikowanie się do II edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej  „Mała książka – wielki Człowiek”. W ramach projektu każde dziecko w wielu 3 – 6 lat, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Innym wartym odnotowania przedsięwzięciem lokalnego domu książki jest projekt „Biblioteka na wynos”, czyli dostarczanie książek do instytucji i w rejony zagrożone kulturalnym wykluczeniem, np. do świetlic wiejskich.

Biblioteka mocno angażuje się w organizację najważniejszych suskich imprez: Dni Susza, Susz Triathlon, Gminnych Dni Rodziny. Placówka blisko współpracuje również z Suskim Ośrodkiem Kultury w zakresie projektów dla najmłodszych. Owocem tego współdziałania w pierwszych sześciu miesiącach tego roku było ,m.in. przygotowanie w SOK „Pirackiego Escape Room’u” i zorganizowanie dla najmłodszych w dniu urodzin najsławniejszego autora baśni zajęć pod nazwą „Noc z Anderesem”. Działania dla dzieci to również „Kodowanie w bibliotece”, czyli cykliczne zajęcia z robotami Phonton.

(ceo)