Jesteś tutaj

BIEGI - Podsumowanie I kwartału 2023 - Rozbiegany Susz

BIEGI - Podsumowanie I kwartału 2023 - Rozbiegany Susz

 

Czas na kolejne podsumowanie kwartału. Tym razem sprawdźmy „co piszczy” w ekipie Rozbieganego Susza. Nasi biegacze z utęsknieniem wyczekują wiosny i przygotowują się do kolejnego sezonu startowego.

 

Nowy 2023 rok ekipa rozpoczęła – i tu zaskoczenia nie będzie – na biegowo. Wspólny trening, życzenia noworoczne i szampan. To już ich tradycja.

 

 

 

Jak już przy tradycjach biegowych jesteśmy, to 7 stycznia nasi biegacze w swoim stylu uczcili Święto Trzech Króli. Wspólny trening na dystansie półmaratonu (ok. 21km) nie mógł obejść się bez koron!

 

 

 

Paweł Gąsior przyzwyczaił już nas do swoich pomysłowych startów. Tym razem pod koniec stycznia wybrał się na południe by wziąć udział w Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych. W ramach imprezy nasz zawodnik przebiegł Białą Trzydziestkę – wymagający bieg na dystansie 31 kilometrów.

 

 

 

29 stycznia to 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa Rozbiegany Susz co roku włącza się w lokalną organizację finału. Bieg „Policz się z cukrzycą”, zlot morsów oraz udział w licytacjach. Nasi biegacze świecą przykładem nie tylko poprzez aktywność fizyczną.

 

 

 

12 lutego doszło do 4 edycji biegu przełajowego Zasuwaj na trasie Iława-Susz. To wydarzenie sportowe na stałe wpisało się w kalendarz startowy grupy. Silna reprezentacja w asyście rowerzystów z uśmiechami na ustach dotarła do linii mety usytuowanej przy hali CSiR Susz. Nie zabrakło również sukcesów, pucharów, a nawet łez wzruszeń!

 

 

 

W połowie lutego Pawła znowu „wywiało” w Polskę. Wyzwanie ponownie nie należało do najłatwiejszych. 10,5 kilometra biegu po błotach, skałach, śniegu, a wszystko w górzystym terenie.

 

 

 

Na początku marca swoją obecność podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu zaznaczył Piotr Gąsior. Suszanin wystartował w biegu na 3000m, który ukończył z znakomitym czasem 00:10:41s.

 

 

 

Kolejną imprezą biegową, na którą chętnie wracają nasi biegacze to Bieg Tropem Wilczym – największy bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch lokalnych startach w ramach tej imprezy. Zielone stroje „Rozbieganego” można było zobaczyć w Kisielicach oraz Dzierzgoniu.

 

 

 

Weekend 11-12 marca upłynął Pawłowi Gąsiorowi pod znakiem dwóch startów. Najpierw nocna „piątka”, a drugiego dnia „dziesiątka”. Oba biegi odbyły się w Poznaniu .

 

 

 

Dużo zadziało się w niedzielę 26 marca. Paweł Gąsior i Asia Michałowska wystartowali w 17 Półmaratonie Warszawskim, a szersza reprezentacja Susza udała się do Samborowa, by już po raz drugi pobiec „W samo południe”. Organizowany w westernowym stylu bieg bardzo przypadł do gustu naszym biegaczom. Chętnie więc powrócili do Samborowa na jego drugą edycję.

 

 

 


Za biegaczami Rozbieganego Susza uczciwie przepracowana treningami na hali zima. Nasi zawodnicy z utęsknieniem czekają aż sezon startowy rozkręci się na dobre by móc zaliczać kolejne starty. A wiemy, że pomysłów mają dużo. Zostaje nam tylko życzyć dobrej formy!

 

źródło: https://csirsusz.pl/