Jesteś tutaj

To był bardzo kulturalny weekend. Za nami I Festiwal Suskiego Piękna

W dniach 4-6 września, pod auspicjami Suskiego Ośrodka Kultury, w naszym mieście odbył  się I Festiwal Suskiego Piękna, który swoją formułą nawiązywał do obchodów Dnia Patronki Susza Św. Rozalii.

W programie trzydniowej imprezy, poza dwoma, cieszącymi się ogromną popularnością koncertami w wykonaniu artystów pochodzących z Susza, w przestrzeni Muzeum Regionalnego odbył się wyjątkowy panel dyskusyjny z udziałem m.in. Jana Krupskiego. Wspomnienia wieloletniego dyrektora MGOK na zmianę zapierały dech w piersiach i bawiły do łez.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się otwarcie wystawy pani Ireny Zmysłowskiej pt. „Susz – między twarzami”, którą jeszcze do końca miesiąca oglądać będzie można w siedzibie SOK.

Bezpośrednim nawiązaniem do różanego atrybutu św. Rozalii było performatywne zdobienie budynku Ośrodka wielkopowierzchniowymi malunkami oraz warsztaty florystyczne, które odbyły się w centralnym punkcie miasta. W oprawę wydarzenia włączyły się dwa zespoły wokalne, działający przy Suskim Ośrodku Kultury – SUSE oraz Schola „Cantate Deo”.

Jak podkreśla dyrektor SOK, Piotr Pancer: „Wspaniale było uczestniczyć w wydarzeniu, które powstało z zaangażowania suszan i dla suszan. Wspaniali artyści potwierdzili swoją obecność i tożsamość z miastem. Jestem zbudowany zainteresowaniem publiczności i z tego miejsca zapraszam wszystkich na przyszłoroczną edycję Festiwalu Suskiego Piękna”.

Fotogaleria z I Festiwalu Suskiego Piękna -https://www.facebook.com/media/set/?vanity=SOKSusz&set=a.3256658721054178