Jesteś tutaj

Filmowa jesień w SOK

W ostatnim czasie w naszym mieście miłośnicy dobrego kina nie powinni narzekać. Kolejne projekcje filmowe w Suskim Ośrodku Kultury ogląda coraz większe grono suskich widzów. Najbliższa już 6 grudnia.

Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy SOK zapraszał na siedem filmów. Oferta była różnorodna, dzięki czemu każdy miłośnik X muzy mógł znaleźć w ofercie ośrodka coś dla siebie. Wśród tytułów, wyświetlanych w sali widowiskowej obiektu przy ul. Wybickiego 10 znalazły się zarówno wielokrotnie nagradzane dramaty, jak „Tajemnica Ojca Pio”, czy „Ocalić i Zginąć”, jak i lekkie komedie francuskie - "Za jakie grzechy dobry Boże” i "I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”, które do łez rozbawiały widownię. Bywało, jak w przypadku filmu „Głupie, młode serce”, że SOK prezentował film dokładnie w dniu polskiej premiery dzieła.

W czasie  kinowej jesieni w SOK nie zabrakło także propozycji dla młodszych widzów. Za nami projekcja, bardzo ciepło przyjętej przez dzieci, animacji „Wielki, zły lis i inne opowieści”, a przed nami jeszcze – w dniu 6 grudnia o godz. 17.00 – otwarty seans świątecznego filmu familijnego „Jak zostać Świętym Mikołajem”. Obecnie trwają projekcje tego tytułu dla zorganizowanych grup szkolnych.

- Kino w SOK dopiero się rozkręca – zapewnia dyrektor jednostki, Czesław Radzicki. – Mamy ambitne plany dalszego rozwoju tej części działań kulturalnych naszego ośrodka. Będziemy konsekwentnie wzbogacać nasza ofertę o coraz to nowsze i jak najbardziej dopasowane do potrzeb mieszkańców, dzieła filmowe. Już teraz serdecznie zapraszam na kolejne wieczory kinowe w Suskim Ośrodku Kultury.