Jesteś tutaj

IV Festiwal Suska Satyra

22 listopada w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Suszu odbył się IV Festiwal Suska Satyra zorganizowany przez 17 Suską Drużynę Harcerską. 

Podczas festiwalu 160 harcerzy, oraz mieszkańcy Susza mogli usłyszeć wykonania piosenek satyrycznych, harcerskich, turystycznych oraz poezji śpiewanej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali harcerze z m.in. z Susza, Lubawy i Malborka. 

Wysoki poziom wykonów nie ułatwił jury wyboru zwycięzców. Wyniki zostały ogłoszone na koncercie finałowym, który uświetnił swoim występem stworzony przez harcerzy zespół „Półtoraki”. Pierwsze miejsce zajęła Adrianna Zajączek należąca do Próbnej Drużyny Wędrowniczej w Malborku, drugie miejsce przyznano druhnie Aleksandrze Kowalskiej z 25 Lubawskiej Drużyny Starszoharcerskiej, na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Aleksandra Pałys w duecie z Natalią Sikorą z 17 Suskiej Drużyny Harcerskiej, oraz solistka Monika Czajkowska, również z 17 SDH. 

Zwyciężczyni otrzymała gitarę i statuetkę, zdobywczynie drugiego i trzeciego miejsca również otrzymały statuetki, oraz niewielkie instrumenty muzyczne. 

Sponsorami wszystkich nagród był Urząd Miejski w Suszu, oraz Pan Przemysław Czapliński. 

Festiwal zakończył się koncertem zespołu „Trio the Janeiro”, podczas którego wszyscy świetnie się bawili.

Info. 17 SDH

Go to gallery