Jesteś tutaj

MAMY ZAWODNICZKĘ W NARODOWEJ KADRZE POLSKI B

MAMY ZAWODNICZKĘ W NARODOWEJ KADRZE POLSKI B, jest nią Emilia Kaca U18 rocznik 2008. Wychowanka trenera Andrzeja Szyslera, jako pierwsza z Sekcji LA CSiR Susz w kat. juniorki młodszej spełniła normy kwalifikacyjne PZLA uprawniające do zakwalifikowania się do KN B. Do końca 2024 roku Emilka ma zapewniony udział w KN B.

Krótka historia lekkoatletyczna Emilki w nasze Sekcji LA CSiR Susz.

Przygodę z "lekką" Emilka rozpoczęła w 2018 roku jako 10 latka wystartowała pierwszy raz w barwach naszego klubu w biegu na 300m w Pasłęku. Klikukrotnie startowała w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w biegu na 300m oraz w Finałach Halowych Czwartów LA w Spale na 300 i 600 m.

Przez 4 lata była uczestniczką Ogólnopolskiego Programu Lekkoatletyka dla Każdego. Reprezentowała nasze województwo w Ogólnopolskich zawodach LDK zdobywając medale i punktowane miejsca dla województwa.

W kategorii Młodzik, dwa razy zakwalifikowała sie na Mistrzostwa Polski Młodzików : rok 2022 Lublin i 2023 Słubice w biegu na 1000 m z przeszkodami.

Wielokrotna Mistrzyni Makroregionu w Biegach Przełajowych i Mistrzostwach Województwa.

Zdobyła wiele medali w kat. U12, U14 i U16 w halowych i na otwartym stadionie zawodach lekkoatletycznych: w skoku w dal. sztafecie 4x100m w biegach od 300 -1000m .

Przez dwa lata w kat U16 była w Kadrze Wojewódzkiej Młodzików.

Wspierana przez swoich Rodziców wielokrotnie startowała jako dziecko w biegach ulicznych, co rozwijało Jej pasję do sportu od młodych lat.

W swoich osiągnięciach sportowych Emilka ma też wiele sukcesów w zawodach w Duathlonie, Triathlonie i Aquathlonie.

Kończąc ten wpis należałoby, i na przykładzie Tej zawodniczki wysłać takie przesłanie "ŻE NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, TYLKO SĄ TRUDNIE, BARDZO TRUDNE I ARCYTRUDNE - A WSZYSTKO ZALEŻY OD STOPNIA NASZEGO ZAANGAŻOWANIA"

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!