Jesteś tutaj

Moc atrakcji w Jakubowie Kisielickim

W Jakubowie Kisielickim w czasie ferii zimowych w świetlicy wiejskiej odbywały się zajęcia dla dzieci. Dziesięciodniowy czas wypoczynku był atrakcyjnie i miło spędzony.

Zabawy, gry, zajęcia plastyczne, manualne, przygotowanie występu na choinkę noworoczną to wszystko odbywało się w pierwszym tygodniu. W drugim tygodniu z poniedziałku na wtorek dzieci uczestniczyły w wieczornym biwaku na świetlicy, był czas na dyskotekę, zabawy konkursowe, gra w tenisa, czytanie książki jak również oglądanie filmu, nie było mowy o śnie. Rano o godz. 9.00 wspólne śniadanie i powrót do domu.  W środę zabawa na świeżym powietrzu zjeżdżanie z górki na workach, sankach i rzucanie się śnieżkami dawało dużo radości i fajną zabawę.

W czwartek dużą atrakcją był wyjazd do Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu. Dzięki panu Andrzejowi dzieci dowiedziały się jak wyposażona jest jednostka oraz, gdzie stacjonuje karetka Ratownictwa Medycznego. W tym samym dniu zwiedziliśmy Izbę Historii Pamięci Regionu w Suszu. Wyjazd zapewniły osoby prywatne oraz Jednostka OSP Jakubowa Kisielickiego. Piątkowe spotkanie było zakończeniem ferii przy ognisku i pieczeniu kiełbaski.  Tak wspaniałe ferie z tak wspaniałymi dziećmi i młodzieżą oraz zaangażowanymi mieszkańcami mogło by trwać dłużej, lecz wszystko ma swój koniec. 

Jako Sołtys organizator ferii chciałam podziękować wszystkim osobom życzliwym, które służyły pomocą. Szczególne podziękowania kieruję do Państwa Dariusza i Anny Cyglickich, Pani Hanny Rogowskiej,P. Teresy Biazik, P. Joli Kowalskiej, Państwa Haliny i Jana Hoppe, Panu Krzysztofowi Maksimik i Tomaszowi Biazik ochotnikom Straży Jakubowa Kisielickiego oraz MGOPS w Suszu za udzieloną pomoc.

Info: Krystyna Maksimik

 

Go to gallery