Jesteś tutaj

Muzyczny czwartek i piątek w SOK

Koncert country i Przegląd Piosenki Polskiej  - Suski Ośrodek Kultury postawił w ostatnich dniach na imprezy muzyczne.

W ostatni czwartek, 11 kwietnia w sali widowiskowej SOK wystąpił zespół Drink Bar. Grupa już od ponad dwudziestu lat gra tzw. bluegrass, czyli odmianę muzyki country, wywodzącej się z amerykańskiego południa. Muzykę wykonywaną przez zespół cechuje duża dynamika i zawrotne tempo, porywające słuchaczy, co potwierdziło się podczas suskiego koncertu zespołu.

Obecne wraz z muzykami na scenie, oryginalne instrumenty takie jak: 5-cio strunowe banjo, skrzypce, mandolina, gitara akustyczna i dobro oraz charakterystyczna harmonia wokalna, dodają występom grupy charakterystycznego uroku, który doceniają słuchacze. Podczas występu Drink Bar w SOK nie zabrakło także wielu standardów country oraz piosenek meksykańskich i rockabilly.

Następnego dnia w Suskim Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Piosenki Polskiej, w którym udział wzięło 45 osób z Susza, Zalewa, Kurzętnika, Łasina i Nowego Miasta Lubawskiego. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: 6 – 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 16 lat oraz 17 lat i więcej. Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią z tej imprezy (poniżej wraz ze zdjęciami z koncertu zespołu Drink Bar).

Go to gallery