Jesteś tutaj

Oficjalne obchody 11 listopada - odwołane. Świętujmy indywidualnie!

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w dniu 11 listopada nie odbędą się oficjalne uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Burmistrz Susza zachęca jednak mieszkańców do indywidualnego uczczenia 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od wielu lat w dniu 11 listopada Susz celebrował kolejne rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach zaborów, organizując uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny oraz oficjalną ceremonię pod Grobem Nieznanego Żołnierza. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, znane nam z poprzednich lat uroczystości nie odbędą się. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z indywidualnego celebrowania tej, ważnej dla wszystkich Polaków, daty.

- Nie chcemy w tym trudnym epidemicznie czasie dodatkowo narażać zdrowia naszych Mieszkańców i dlatego zmuszeni jesteśmy odwołać oficjalne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Zachęcam jednak lokalne instytucje i organizacje oraz osoby prywatne, która czują taką potrzebę, aby w ciągu najbliższych dni samodzielnie oddały hołd bohaterom polskiej niepodległości i uczciły tę wspaniałą rocznicę w sobie właściwy, odpowiedni sposób – mówi Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.