Jesteś tutaj

Rozwijanie pasji w czasie ferii w Babiętach

Jak co roku w czasie zimowej przerwy Szkoła Podstawowa w Babiętach Wielkich zorganizowała dla uczniów zajęcia rozwijające ich pasje. Były różne dziedziny nauki.

 

Pierwszego dnia dzieci wybrały się na wycieczkę do biblioteki w Redakach. Na miejscu zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza. Chętne maluchy kolorowały relaksacyjne rysunki. Część osób grała w gry planszowe, piłkarzyki czy korzystała z zasobów Internetu. W końcu biblioteka spełnia wiele funkcji.

Sport to zdrowie, dlatego też był czas poświęcony wychowaniu fizycznemu. Uczestnicy grali w siatkówkę, ćwiczyli rzuty do kosza. Rozegrali mini turniej piłki nożnej. Chętni mogli potrenować grę w tenisa stołowego. To były bardzo aktywne zajęcia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Był też czas, kiedy rządziła historia. Najpierw uczestnicy zostali zamknięci w pokoju zagadek, gdzie wraz z nauczycielką rozwiązywali rebusy, rozpoznawali znamienite osoby, czytali źródła historyczne, ażeby móc wydostać się z klasy i wygrać. Następnie zagrali w popularny teleturniej: 1 z 10. Odwiedzili szkolne muzeum, w którym zabawili się w muzealników. Na koniec dnia rozegrali turniej w grę planszową "Miś Wojtek".

Jako ostatnia królowała biologia albo szerzej przyroda. Uczestnicy poznawali części ciała, funkcjonowanie organizmu, budowę komórek, używali mikroskopu, a wszystko to w formie zadaniowych stacji. Ogromną frajdę sprawiły im zadania z mikroskopami. Szczególnie, że szkoła posiada kilka tych nowoczesnych urządzeń.

Dodatkowo klasa 8 uczestniczyła w kursie przygotowującym do egzaminu ósmoklasisty. Ćwiczyli język polski, język angielski oraz matematykę. Wszystko po to, żeby zdać na bardzo dobrym poziomie, ten zbliżający się dużym krokami, ważny egzamin. 

Codziennie uczestnicy zajęć mieli zapewniony ciepły posiłek oraz herbatę. Frekwencja uczniów pokazała, że warto organizować takie zajęcia. Kto zaś nie był, niech żałuje!


Go to gallery