Jesteś tutaj

Rusza III edycja Powiatowej Akcji Sadzenia Drzew Miododajnych!

Rusza III edycja Powiatowej Akcji Sadzenia Drzew Miododajnych!

 

 

 

 

Rusza III edycja Powiatowej Akcji Sadzenia Drzew Miododajnych!Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Iławie w październiku zaprasza na III edycję przedsięwzięcia pn. „Sadzenie drzew miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w powiecie iławskim”.Akcja wystartowała w poniedziałek 2 października w Iławie, a w środę 11 października na Placu przy Pomniku Chrystusa Króla (ul. Słowiańska) w godzinach od 10.00 do 14.00 mieszkańcy Susza i okolic będą mieli okazję odebrać swoje sadzonki.

Akcja ma za zadanie przyczynić się m.in. do poprawy bioróżnorodności w powiecie i wpłynąć na wzrost pożytków dla pszczół oraz innych owadów zapylających. Ponadto celem akcji w wymiarze edukacyjnym jest przekazanie mieszkańcom podstawowych wiadomości o ekosystemach oraz ukształtowanie nawyków kultury ekologicznej. Dodatkową atrakcją będą także po raz kolejny edukacyjne stoiska Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz Magdaleny Rudnickiej ze Stowarzyszenia „Dzika Iława”, dlatego szczególnie gorąco zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół do odwiedzenia nas!


Wzorem ubiegłego roku mieszkańcy powiatu iławskiego będą mieli okazje by otrzymać sadzonki najbardziej miododajnych drzew gatunku klon pospolity oraz lipa drobnolistna. W tym roku chcemy jeszcze skuteczniej dotrzeć z naszą akcją do mieszkańców, dlatego od 2 do 13 października pojawimy się we wszystkich pięciu miastach położonych na terenie naszego powiatu.

Zaplanowano posadzenie 1500 sztuk drzew, które rozdawane będą mieszkańcom. Dodatkowo dla 100 pierwszych osób, które na adres e-mail: ochrona@powiat-ilawski.pl prześlą fotografie dokumentujące posadzenie otrzymanych sadzonek, tak jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy specjalne eko-zestawy: budkę dla owadów oraz 1kg nasion łąki kwietnej.


W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!