Jesteś tutaj

Sołectwo Lubnowy Małe wyróżnione w OIsztynie za estetykę

Sołectwo Lubnowy Małe zostało wyróżnione w konkursie ,,Czysta i piękna zagroda – Estetyczna Wieś 2019". W dniu 3 października wyróżnienie Marszałka Województwa odebrała w Olsztynie sołtys Marta Krajewska.

W ramach konkursu mieszkańcy miejscowości Lubnowy Małe i Lubnowy Wielkie z inicjatywy Rady Sołeckiej zagospodarowali zaniedbany i zarośnięty chwastami plac obok bloków, który po wykonaniu prac stał się piękną wizytówką naszej wsi. Już nie straszy swym wyglądem, zamiast tego cieszy oczy pięknymi roślinami, elementami dekoracyjnymi i swą estetyką. Wielu mieszkańców ciężko pracowało użyczając sprzętu, maszyn i własnych rąk, aby ten zakątek zmienił swoje oblicze.

Kto z różnych względów nie mógł pracować przy upiększaniu tego zakątka, pomagał sponsorując wydatki jak zakup drzewek czy innych sadzonek. Dzięki wspólnej pracy otrzymaliśmy wyróżnienie z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w wysokości 2500 zł oraz ze Związku Gmin Warmii i Mazur w kwocie 1500 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze prace mające na celu zagospodarowanie tego miejsca.

Składam serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu.

Barbara Mrówczyńska

Go to gallery