Spotkanie z dziećmi

W dniu 7 maja na zaproszenie członków Komisji Promocji, Tradycji i Kultury Łowieckiej Koła Łowieckiego "Dzik" w Suszu kol. Zbigniewa Kołodziejskiego oraz kol. Doroty Kisieliczyn gościliśmy dzieci, wychowawców oraz rodziców placówek specjalnych tj. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Prabutach oraz Niepubliczne Przedszkole "Kolorowe" w Kwidzynie.

W spotkaniu wzięli też udział prezes koła kol. Jarosław Dąbrowski oraz podłowczy kol. Witold Dybich. Zajęcia edukacyjne przygotowała i przeprowadziła kol. Dorota Kisieliczyn.

Głównym celem zajęć było poznanie fauny i flory, a także pokazanie dzieciom, że las oferuje doskonałe warunki do zabawy przy minimalnym wykorzystaniu gotowych materiałów, a główną rolę odgrywają dary natury. Kolejnym celem przeprowadzonych zajęć było rozwijanie zmysłu równowagi, inspirowanie do kreatywności i koncentracji uwagi, a także komunikacji w grupie oraz doskonalenie zmysłu wzroku, zapachu i dotyku poprzez kontakt z przyrodą. Dzieci wykonywały prace plastyczne z nasion. Wspólnie z rodzicami oraz nauczycielami brały udział w wykonywaniu piaskowego jeża oraz w zabawach z psem myśliwskim, co dało im wiele radości.

Spotkanie zakończyło wspólnym pieczeniem kiełbasek. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach zostały udekorowane przez Prezesa pamiątkowymi medalami o tematyce łowieckiej.


https://www.facebook.com/GminaSusz/posts/pfbid0uxLwU5aQj4wXFeabz9M8y3mF3snCpM1Vjf2KUfP7QdFkF9oiXoQXB3aHqHH6P2bZl