Jesteś tutaj

Suskie derby w Tczewie

W dniu 12 marca 2016 w hali sportowej przy Liceum Profilowanym nr II Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie w drugim meczu półfinałowym Tczewskiej Ligi Siatkówki Kobiet stanęły ponownie na przeciw siebie drużyny z gminy Susz: KS Tęcza Kamieniec oraz Volley Vasyl.

Pierwsze spotkanie w fazie play-off w dniu 5 marca 2016 zakończyło się zwycięstwem Tęczy 2 : 0 (25:17; 25:14).

W meczu rewanżowym dziewczęta z Volley Vasyl obejmowały prowadzenie w początku seta i utrzymywały je do zdobycia przez siebie 12 punktu. Od tego momentu na każdy jeden punkt zdobyty przez Volley Vasyl Tęcza odpowiadała kilkoma i doprowadziła do zwycięstwa 2 -0 (25:20; 25:17).

W swoim debiucie w Tczewskiej Lidze Siatkówki Tęcza zagra w finale, a Volley Vasyl będzie walczył o III miejsce. Pierwsze mecze finałowe rozegrane zostaną 19 marca, a rewanże i ewentualny "złoty set" 2 kwietnia.

Finałową czwórkę uzupełniły faworytki ligi: I LO Tczew oraz UKLO Tczew. Pierwsze spotkanie półfinałowe wygrała drużyna I LO. Drugiego finalistę poznamy jednak dopiero 19 marca.

W rundzie zasadniczej Tęcza nie zaznała żadnej porażki wygrywając zdecydowanie większość swoich meczów. Po zapewnieniu sobie zwycięstwa w rundzie zasadniczej na dwie kolejki przed końcem pojawiło się rozluźnienie, które skutkowało przegraniem po jednym secie z ZSAiO Swarożyn oraz KS Jedynka Pelplin (gimnazjalistki z Pelplina tego dnia pokonały 2 - 0 bez większego problemu starsze koleżanki z ZSAiO Swarożyn).

Z kolei zawodniczki Volley Vasyl wygrały 8 z 11 meczów. Niestety większość zwycięstw udało się odnieść dopiero po tie-breaku i o awansie do finałowej czwórki zadecydował lepszy bilans setów.