Jesteś tutaj

Szkoła Podstawowa w Babiętach Wielkich też świętowała Dzień Kobiet

 „Jednym z wizerunków Boga jest właśnie oblicze kobiety"
Alexandre Dumas 

 Z okazji Dnia Kobiet w babięckiej Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel, podczas którego uczennice zaprezentowały swoje pasje i talenty. Pokazały, że potrafią z perfekcyjną dykcją recytować przejmujące wiersze, grać w siatkówkę, zawodowo odgrywać role aktorskie. Myślą przewodnią był tekst piosenki pt. „Możesz wszystko", która wybrzmiała na koniec przedstawienia. 

Wśród wielu ludzi od lat panuje przekonanie, że święto płci pięknej przywędrowało do Polski ze Związku Radzieckiego. Jednak historia tego wyjątkowego "dnia" ma zupełnie inny wymiar. Właśnie w dniu 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku ponad 15 tys. kobiet strajkowało domagając się praw wyborczych i takiego samego wynagrodzenia dla mężczyzn i kobiet. Dwa lata później w Kopenhadze ustanowiono obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet. Dzisiaj na całym świecie to dzień, w którym zwraca się uwagę na sytuację zawodową i polityczną płci pięknej, a także na ich ciągłą walkę o równouprawnienie. 

Miłym akcentem świętowania w Szkole Podstawowej w Babiętach Wielkich były serdeczne życzenia, które wszystkim paniom i dziewczynom w imieniu mężczyzn złożył pan Dariusz Sitnik.