Jesteś tutaj

Zawodnicy Sekcji Młodzieżowej UKS TRS na Mistrzostwach Polski w duathlonie - złoty medal

Zawodnicy Sekcji młodzieżowej Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Towarzystwo Rozwoju Sportu” w Suszu wzięli udział w Mistrzostwach Polski w duathlonie, które odbyły się w minioną niedzielę w Rumi. Warto wspomnieć, że organizatorem zawodów jest Piotr Netter – pomysłodawca i inicjator zawodów triathlonowych w Suszu, które odbywają się już od 30 lat w naszym mieście.

Emilka Kaca, Janek Tomczyk i Michał Paliński startowali w kategorii młodzik i mieli do pokonania kolejno: 1250 metrów biegu – 5500 metrów kolarstwa i 500 metrów biegu. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Emilka Kaca zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Polski. Emilka bardzo mądrze taktycznie rozegrała zawody, a o złoto walczyła do ostatnich metrów. Występ chłopców możemy również udać za udany – Michał 15 miejsce i Janek 25 miejsce. Wkradły się drobne błędy w trzeciej konkurencji jaką nazywamy ,,strefę zmian” - tu można było urwać kilka cennych sekund. Cała trójka z każdym startem będzie nabierać cennego doświadczenia i możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, zwłaszcza, że grupa jest liczniejsza.

Trenerem naszych zawodników jest Radosław Burza, któremu Zarząd UKS TRS korzystając z okazji składa serdeczne podziękowania za przygotowanie młodzieży.

UKS TRS Susz w ramach zadania zleconego przez Gminę Susz prowadzi Młodzieżową Sekcję Triathlonu. Przez kilka lat jej prowadzenia możemy pochwalić się pokaźnym dorobkiem medalowym w każdej kategorii wiekowej. Do sukcesu naszych zawodników, w tym nie ukrywamy drogim sporcie wiele osób i firm dorzuca swoją cegiełkę, za co serdecznie dziękujemy: głównym sponsorom i motywatorom – rodzicom, Gminie Susz, firmie Jagram – PRO S.A. z Susza i firmie Tripower z Warszawy.

Pozdrawiamy wszystkich kibiców triathlonu w Suszu!

Zarząd UKS TRS

Go to gallery