Jesteś tutaj

Święto suskiej Szkoły Podstawowej

Swoje święto w dniu 17 maja br. obchodziła uroczyście z udziałem z władz samorządowych i innych zaproszonych gości Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu.


Uroczystość przypadła w 15. rocznicę nadania imienia Kawalerii Polskiej Gimnazjum w Suszu oraz 49. rocznicę nadania imienia gen. Józefa Bema Szkole Podstawowej w Suszu. Jubileuszowe obchody rozpoczął uroczysty apel na boisku szkolnym z udziałem kompanii honorowej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, po którym nastąpił Apel Pamięci oraz przemarsz przez miasto uczestników uroczystości z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi oraz msza św. w Sanktuarium św. Antoniego w Suszu. W trakcie uroczystości nastąpiło przekazanie Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu tradycji przez Publiczne Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej oraz wyróżniono zwycięskie klasy, które brały udział w rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły.

 

Przy okazji Święta Szkoły, Wojskowa Komenda Uzupełnień z Ostródy oraz żołnierze 42 batalionu lekkiej piechoty z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali stoisko promocyjne Wojska Polskiego, na którym prezentowano broń, wyposażenie i pojazdy wojsk obrony terytorialnej z Morąga.


Go to gallery