Jesteś tutaj

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

,,Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Nikogo nie trzeba przekonywać, że bardzo ważne jest jedzenie warzyw, owoców i uprawianie sportu. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieńcu obejrzeli przestawienie pt.: "Planeta Samo Zdrowie i misja generała Osiłka" w wykonaniu aktorów ze studia artystycznego AKADA. Główni bohaterowie zabrali dzieci na tytułową planetę, gdzie zły Cybernet chciał zawładnąć ich umysłami. Na pomoc przyszedł generał Osiłek, który opowiedział, jakie skutki niesie za sobą zła dieta, długie siedzenie przed telewizorem i komputerem.

 

Mali widzowie brali czynny udział w interaktywnym przedstawieniu, zadając i odpowiadając na szereg pytań oraz bacznie śledząc losy bohaterów. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia posiadanych wiadomości na temat sposobów dbania o własne zdrowie. W trakcie przestawienia kilkoro dzieci  miało możliwość gry aktorskiej i wcielenia się w role trenerów Karolinki, która poprosiła ich o pokazanie paru  ważnych ćwiczeń.

Taka forma przedstawienia pozwala dzieciom na aktywne włączenie się do spektaklu. Generale Osiłku będziemy dbać o swoje zdrowie! Misja spełniona! Dzieci z Kamieńca zawsze gromkimi brawami nagradzają aktorów i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z teatrem.

Go to gallery