Jesteś tutaj

Choinka Noworoczna 2014

W piątkowe popołudnie w szkole w Babiętach uczniowie oraz goście bawili się na Choince Noworocznej. Było to wielkim przeżyciem dla całej społeczności szkolnej, tym bardziej że jednocześnie świętowano Dzień Babci i Dziadka. Nie da się ukryć, że najmłodsi
z niecierpliwością oczekiwali też świętego Mikołaja. By uprzyjemnić czas spędzony w szkole, mamy z rady rodziców upiekły mnóstwo pysznych ciast.
Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Grażyna Taborek, która przywitała gości, a babciom i dziadkom złożyła najserdeczniejsze życzenia. Gorąco podziękowała również sponsorom, którzy (wraz ze świętym Mikołajem) ufundowali bardzo atrakcyjne paczki. Wśród tegorocznych darczyńców znaleźli się: Ksiądz Ryszard Dębski Proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Redakach, Pan Bogdan Bajła Radny Rady Miejskiej w Suszu, Zakład Usług Komunalnych USKOM w Mławie, Zarząd Banku Spółdzielczego w Suszu, Firma Amex – Bączek w Falknowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jakubowie Kisielickim, Państwo Agata i Mariusz Lisowscy właściciele Gospodarstwa Rolnego w Babiętach Wielkich, Państwo Iwona i Mariusz Demczuk właściciele Firmy Handlowo – Usługowej „IWONA” w Kisielicach, Państwo Ksenia i Mirosław Witkowscy właściciele Sklepu w Jakubowie Kisielickim, Pan Adam Gorzka właściciel sadu w Redakach, Państwo Krystyna i Mirosław Romanowscy, Państwo Beata i Wiesław Karbowscy.
Część artystyczna składała się z dwóch elementów: programu dedykowanego seniorom oraz z jasełek. Ze sceny padły ciepłe słowa, a po jasełkach nastąpiła żywiołowa zabawa. Atmosferę rozgrzewały rytmy zespołu „Best Dance” z Jakubowa Kisielickiego. Panowie Sylwester i Damian Barbarewicz zagrali dla dzieci zupełnie bezinteresownie, z czystej potrzeby serca.
Czas płynął szybko, a umęczeni tańcem uczniowie i seniorzy mogli chwilę odetchnąć podczas organizowanych zabaw. A więc były wyścigi konne, indiańskie polowanie, wyścig na gazecie oraz zabawy z chustą animacyjną.
Oczywiście nie obyło się bez wyboru króla i królowej balu! Dzieci miały niezwykle interesujące stroje i jury w składzie: dyrektor szkoły Pani Grażyna Taborek, radny Pan Bogdan Bajła, przewodnicząca rady rodziców – Pani Anita Bajła, nauczycielka - Alina Czarnecka oraz sponsorzy: Pan Mariusz Lisowski i Pani Beata Karbowska nie mieli łatwego zadania. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych. Królową balu została Dominika Kotala, która wystąpiła w stroju jaskiniowca, królem zaś przebrany za robota Dominik Rodak. Wyróżniono ponadto: Maćka Chojnowskiego jako koziołka Matołka, Milenę Igielską - clowna, Tomasza Gościniaka i Bartosza Gajewskiego przebranych za choinki, Łukasza Kowalskiego - za stracha na wróble i Vanessę Nowak, która wystąpiła w stroju Cyganki.
Gdy przyszła kolej na Mikołaja, ten tradycyjnie już wręczał uczniom paczki słodkich przysmaków.
Pełni niezapomnianych wrażeń i zadowoleni uczestnicy imprezy udali się do domów.
To coroczne spotkanie uczniów szkoły, ich rodziców, krewnych, a także mieszkańców wsi, stało się tradycją, urosło nawet do rangi wielkiego wydarzenia integrującego społeczność lokalną.

Elżbieta Rodak

 


Go to gallery