Serwis internetowy Gmina Susz
Dożynki Gminne 2015
Tegoroczne uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczęły się w kościele św. Rozalii, gdzie odprawiono mszą świętą w intencji rolników. Mimo tego, że pogoda w tym roku nie sprzyjała to zgodnie z wieloletnią tradycją, po zakończeniu mszy korowód dożynkowy przemaszerował ulicami miasta na plażę miejską, gdzie rozpoczął się obrzęd dożynkowy.
Po przywitaniu gości przez wiceburmistrza Susza Zdzisława Zdzichowskiego na scenę zaproszeni zostali Starostowie Dożynek Pani Wioletta Meller oraz Pan Jan Dobosz, którzy przekazali symboliczny bochen chleba Burmistrzowi Susza Krzysztofowi Pietrzykowskiemu z prośbą o podzielenie go wśród przybyłych gości dożynkowych.
Podczas tegorocznych dożynek za pracę na rzecz rozwoju rolnictwa oraz pszczelarstwa w regionie burmistrz Susza postanowił wyróżnić: Bogdana Śliżewskiego, Marka Śliżewskiego, Stanisława Szagałę, Andrzeja Zdzichowskiego, Piotra Kozak, Bogusława Zdzichowskiego oraz Stanisława Gapys.
Nieodzownym elementem suskich dożynek jest wybór najpiękniejszego wieńca. W tym roku do konkursu zgłosiło się 9 miejscowości, w śród nich: Bronowo, Jakubowo Kisielickie, Januszewo, Lubnowy, Nipkowie, Piotrkowo, Redaki, Różnowo oraz Ulnowo.
Komisja wyłoniona przez organizatora zdecydowała, że zwycięski wieniec upleciony został w Ulnowie. Tuż za nim znalazł się wieniec z Jakubowa Kisielickiego i Januszewa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali stosowne do zajętego miejsca nagrody finansowe a najlepsi dodatkowo puchary ufundowane przez Warmińsko – Mazurską Izbę Rolniczą. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Susz na Dożynkach Wojewódzkich w Olsztynku.
Po części oficjalnej, na dożynkowej scenie wystąpili: Grupa Wokalna z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, Kapela Ludowa „Suse” a także występujące w repertuarze muzyki disco polo zespoły „Speed’ i „Spike”.