Jesteś tutaj

Głosowały Bałoszyce i Żakowice. Zebrania wyborcze na półmetku

Wczorajsze zebranie wyborcze w Bałoszycach nie przyniosły zmiany na stanowisku sołtysa. Inaczej było w Żakowicach – nowym sołtysem tej miejscowości została pani Iwona Murawska.

Na spotkaniu w Bałoszycach pojawiło się wczoraj 63 mieszkańców. W tajnych głosowaniach zdecydowali oni o pozostawieniu na stanowisku sołtysa pani Gabrieli Lichaczewskiej, która była jedynym kandydatem do tej funkcji. Rada Sołecka Bałoszyc będzie w rozpoczętej kadencji sołeckiej pięcioosobowa w składzie: Monika Lewandowska, Ewa Nikiel, Kamila Paśniewska, Marianna Wyszkowska i Ludomir Surówka (patrz górne zdjęcie).

Frekwencja na drugim wczorajszym spotkaniu – w Żakowicach – była mniejsza i wyniosła 28 osób. Mieszkańcy zgłosili tylko jedną kandydaturę na sołtysa, wobec czego nową osobą na tym stanowisku będzie Iwona Murawska (druga od prawej na dolnym zdjęciu). Rada Sołecka Żakowic liczy trzy osoby: Annę Ptak, Monikę Ptak oraz Daniela Górę.

Gratulujemy paniom sołtys i członkom Rad i życzymy owocnej pracy na rzecz Państwa sołectw.

Wczorajsze zebrania to spotkania nr 16 i 17 harmonogramu, których w sumie z wyborami przewodniczących Rad Osiedli w Suszu przewiduje 33 zebrania. Jesteśmy więc na ich półmetku.