Jesteś tutaj

Inauguracja XII Gminnych Dni Rodziny w Suszu

Inauguracja XII Gminnych Dni Rodziny w Suszu

Inauguracja XII Gminnych Dni Rodziny w Suszu

 

30 maja 2023r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Suszu odbyła się Inauguracja XII Gminnych Dni Rodziny w ramach XXV Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Razem tworzymy rodzinę”.

 

Tegoroczne hasło ma skłonić do refleksji nad olbrzymią wartością jaką jest wspólnota rodzinna, która tworzy wartość integrującą, pełną miłości, troski, szacunku i wzajemnej miłości. Mocny system wartości i umiejętności życia razem to ogromny kapitał wynoszony z domu rodzinnego, pokazujący jak być szczęśliwym.

 

W świecie, który skłonny jest zapominać o roli rodziny, trzeba podkreślać jak wielkie znaczenie ma wspólnota rodzinna. Prawdziwa miłość nigdy nie ustaje, nigdy nie wygasa, lecz staje się źródłem siły. Każda rodzina może zbudować taką miłość, a na tej miłości rodzi się autorytet i wzór do naśladowania pięknej miłości, za która każdy tęskni.

 

Takie refleksje przyniosło to inauguracyjne spotkanie, w którym udział wzięli włodarze miasta, księża suskich parafii, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Susz, dyrektorzy, kierownicy i przedstawiciele jednostek organizacyjnych działających na terenie gminy, rodzice i dzieci z przedszkola oraz klasy Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej w Suszu, harcerze oraz uczestnicy zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu.

 

W czasie inauguracji chciano połączyć różne grupy i pokolenia, by stworzyć w pewien sposób klimat rodzinny, a spotkanie takie, jak to sprawia, że uczestnicy stają się sobie bliżsi, mają okazję do wspólnego podzielenia się swoimi radościami i wspólnego świętowania. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się programem artystycznym o tematyce związanej z hasłem tegorocznych obchodów, przygotowanym specjalnie na tą okazję. Po oficjalnej części rozpoczęło się wspólne biesiadowanie oraz rodzinne rozgrywki sportowe.

 

Imprezie towarzyszyła miła atmosfera oraz wspaniały rodzinny nastrój :)

 

 


galeria: https://www.facebook.com/GminaSusz/posts/pfbid021HyfmTSHk7AA1bztZuPbgmuyHHtF6e9oXWBFv9V76zdKWZrC9G9iBxAb5DXj9HiWl