Jesteś tutaj

Jasełka w Ośrodku Kultury

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością. Zgodnie z tradycją jaka jest kultywowana w Suskim Ośrodku Kultury każdego roku przygotowywane są i wystawiane „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Także i w tym roku nie mogło ich zabraknąć.

Przed licznie zebrana publicznością zaprezentowały się dziewczęta z młodzieżowej grupy wokalnej działającej przy SOK a także dzieci uczęszczające do świetlicy w Ulnowie.

Młodzi artyści  doskonale odegrali swoje role, a śpiewane przez nich kolędy i pastorałki uświetniły całą uroczystość. Nie mogło zabraknąć również dekoracji, która sprawiła, że sala wyglądała wyjątkowo świątecznie. Pojawiła się scena Betlejem z Gwiazdą Betlejemską, mała zagroda ze zwierzętami, której pilnowali pasterze oraz oczywiście szopka, oczekująca na Maryję i Józefa. W rogu stała choinka, a na środku płonęło ognisko.

Publiczność mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, aniołowie, pasterz i dzieci z otwartymi sercami, aby złożyć dzieciątku pokłon.

Dowodem na to ,ze jasełka naprawdę się podobały, były gromkie brawa ze strony widowni . Wielka w tym zasługa młodych aktorów z Ulnowa, którzy grali znakomicie i z wielkim zaangażowaniem.

Wśród licznej publiczności znalazł się Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, który po zakończeniu przedstawienia pogratulował występującym wspaniałego przygotowania oraz życzył zebranym wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.